притисни ентер »

Реал „преживеа“ против Монако, Звезда го стопираше Жалгирис на Здовц
Реал „преживеа“ против Монако, Звезда го стопираше Жалгирис на Здовц

Реал „преживеа“ против Монако, Звезда го стопираше Жалгирис на Здовц

Реал Мадрид не дозволи Монако да го продолжи победничкиот старт во Евролигата, заддржувајќи ги за 94:86 победа во третото коло, иако најдобар играч на мечот беше Мајк Џејмс од Монако со 24 поени, 9 асистенции и 4 украдени топки. Тоа не беше доволно поради фантастичната прва четвртина на Мадрид, во која Гершон Јабуселе имаше 18 поени. Томас Ертел заврши

Ништо од одмазда – Монпелје повторно го победи Вардар

Ништо од одмазда – Монпелје повторно го победи Вардар

РК Вардар 1961 го забележа првиот пораз во новата сезона во ЕХФ Лигата на шампиони, откако во реприза на полуфиналето од ЛШ од 2018, дома повторно загуби од Монпелје, овојпат со 25:31 (11:15). Монпелје во 2018 година ги спречи Вардар да играат (тогаш) второ финале на Лигата на шампионите, а овојпат дојдоа подготвени во Скопје за да ја забележат втората

Реал „преживеа“ против Монако, Звезда го стопираше Жалгирис на Здовц

Реал „преживеа“ против Монако, Звезда го стопираше Жалгирис на Здовц

Реал Мадрид не дозволи Монако да го продолжи победничкиот старт во Евролигата, заддржувајќи ги за 94:86 победа во третото коло, иако најдобар играч на мечот беше Мајк Џејмс од Монако со 24 поени, 9 асистенции и 4 украдени топки. Тоа не беше доволно поради фантастичната прва четвртина на Мадрид, во која Гершон Јабуселе имаше 18 поени. Томас Ертел заврши

Реал „преживеа“ против Монако, Звезда го стопираше Жалгирис на Здовц

Реал „преживеа“ против Монако, Звезда го стопираше Жалгирис на Здовц

Реал Мадрид не дозволи Монако да го продолжи победничкиот старт во Евролигата, заддржувајќи ги за 94:86 победа во третото коло, иако најдобар играч на мечот беше Мајк Џејмс од Монако со 24 поени, 9 асистенции и 4 украдени топки. Тоа не беше доволно поради фантастичната прва четвртина на Мадрид, во која Гершон Јабуселе имаше 18 поени. Томас Ертел заврши

Ништо од одмазда – Монпелје повторно го победи Вардар

Ништо од одмазда – Монпелје повторно го победи Вардар

РК Вардар 1961 го забележа првиот пораз во новата сезона во ЕХФ Лигата на шампиони, откако во реприза на полуфиналето од ЛШ од 2018, дома повторно загуби од Монпелје, овојпат со 25:31 (11:15). Монпелје во 2018 година ги спречи Вардар да играат (тогаш) второ финале на Лигата на шампионите, а овојпат дојдоа подготвени во Скопје за да ја забележат втората

Ништо од одмазда – Монпелје повторно го победи Вардар

Ништо од одмазда – Монпелје повторно го победи Вардар

РК Вардар 1961 го забележа првиот пораз во новата сезона во ЕХФ Лигата на шампиони, откако во реприза на полуфиналето од ЛШ од 2018, дома повторно загуби од Монпелје, овојпат со 25:31 (11:15). Монпелје во 2018 година ги спречи Вардар да играат (тогаш) второ финале на Лигата на шампионите, а овојпат дојдоа подготвени во Скопје за да ја забележат втората

Роналдо со хет-трик, Србија и Португалија со победи, Англичаните само со реми со Унгарија

Роналдо со хет-трик, Србија и Португалија со победи, Англичаните само со реми со Унгарија

Англичаните пропуштија шанса да обезбедат место на Мундијалот во Катар, откако одиграа 1:1 со Унгарија на „Вембли“, додека Португалија и Србија ја продолжуваат борбата за првото место во групата А со победи – Португалците со 5:0 го здробија Луксембург предводени од хет-трикот на Кристијано Роналдо, додека Србија се намачи, но стигна до 3:1 победа над

Роналдо со хет-трик, Србија и Португалија со победи, Англичаните само со реми со Унгарија

Роналдо со хет-трик, Србија и Португалија со победи, Англичаните само со реми со Унгарија

Англичаните пропуштија шанса да обезбедат место на Мундијалот во Катар, откако одиграа 1:1 со Унгарија на „Вембли“, додека Португалија и Србија ја продолжуваат борбата за првото место во групата А со победи – Португалците со 5:0 го здробија Луксембург предводени од хет-трикот на Кристијано Роналдо, додека Србија се намачи, но стигна до 3:1 победа над

Роналдо со хет-трик, Србија и Португалија со победи, Англичаните само со реми со Унгарија

Роналдо со хет-трик, Србија и Португалија со победи, Англичаните само со реми со Унгарија

Англичаните пропуштија шанса да обезбедат место на Мундијалот во Катар, откако одиграа 1:1 со Унгарија на „Вембли“, додека Португалија и Србија ја продолжуваат борбата за првото место во групата А со победи – Португалците со 5:0 го здробија Луксембург предводени од хет-трикот на Кристијано Роналдо, додека Србија се намачи, но стигна до 3:1 победа над

Хрватска со трилер-реми со Словачка го загуби првото место, Турција во 99. минута до победа

Хрватска со трилер-реми со Словачка го загуби првото место, Турција во 99. минута до победа

Хрватска во Осијек одигра возбудлив дуел со Словачка, кој на крајот заврши со 2:2 откако голот на Никола Влашиќ беше поништен од ВАР-системот во финишот на мечот. Сепак, и овој резултат ги носи „коцкестите“ поблиску до Мундијалот, откако тие сега заостануваат само два поени зад Русија на второто место на табелата во групата Х, откако Русите со 2:1