притисни ентер »

Зад ознаката B5 GT се крие досега најмоќната Alpina
Зад ознаката B5 GT се крие досега најмоќната Alpina

Зад ознаката B5 GT се крие досега најмоќната Alpina

Alpina ќе го понуди лимитираниот модел B5 GT во двете каросериски верзии, а основната цена во Германија е 145.500 евра за Sedan и 148.500 за Wagon. Неодамна, под покровителство на BMW, познатата германска тјунинг компанија Alpina претстави модел со ограничена едиција што се крие зад ознаката B5 GT, базиран е на серијата 5 на BMW и со себе го носи најмоќниот

Alpina B5 GT доаѓа со најмоќниот мотор на компанијата

Alpina B5 GT доаѓа со најмоќниот мотор на компанијата

Alpina го претстави новиот B5 GT кој пристигнува со најмоќниот мотор досега и ќе има ограничено производството од само 250 седани и каравани Alpina B5 GT е нов модел со ограничено производство од компанијата која од 2025 и официјално ќе стане дел од BMW. B5 GT, достапен како седан или караван, го има и најмоќниот мотор на Alpina досега. B5 GT се одликува