притисни ентер »

Вашингтон објави нова воена помош за Украина од 100 милиони долари
Вашингтон објави нова воена помош за Украина од 100 милиони долари

Вашингтон објави нова воена помош за Украина од 100 милиони долари

Вашингтон објави нова воена помош за Украина од 100 милиони долари П.П.К Пред 4 минути Вашингтон / Фото: EPA-EFE/SHAWN THEW На денот кога американскиот министер за одбрана Лојд Остин го посети Киев, САД објави нова воена помош од 100 милиони долари за Украина, која вклучува средства за воздушна одбрана, пишуваат медиумите во регионот. Добиј ги најважните

Англија среќно стигна до израмнување на 1:1 против Македонија

Англија среќно стигна до израмнување на 1:1 против Македонија

Англија среќно стигна до израмнување на 1:1 против Македонија Ф.К. Пред 24 секунди фото: Слободен печат/Драган Митрески По водството на македонската фудбалска А репрезентација по првото полувреме од 1:0, таквата позитива траеше до 59 минута. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Нашите најдобри фудбалери го даваа максимумот да ги запрат сите

Македонија води 1:0 против Англија, Барди ја затресе мрежата на Пикфорд

Македонија води 1:0 против Англија, Барди ја затресе мрежата на Пикфорд

ВИДЕО: Македонија води 1:0 против Англија, Барди ја затресе мрежата на Пикфорд Ф.К. Пред 13 секунди фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI По првото полувреме македонската фудбалска А репрезентација на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје води против Англија со 1:0 во квалификациите за ЕП 2024. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Англичаните

ВИДЕО | Доли Партон во дует со „Манескин“: „Ова е остварување на моите младешки соништа!“

ВИДЕО | Доли Партон во дует со „Манескин“: „Ова е остварување на моите младешки соништа!“

ВИДЕО | Доли Партон во дует со „Манескин“: „Ова е остварување на моите младешки соништа!“ К.С. Пред 5 минути Фото: Фејсбук/Доли Партон/„Манескин“ Кантри легендата ги здружи силите со италијанската рок сензација – Доли Партон (77) сними преработка на големиот хит „Jolene“ од 1973 година со музичката група „Манескин“ . Добиј ги најважните вести, бесплатно

Во Појасот Газа досега се загинати 13 илјади и 300 луѓе

Во Појасот Газа досега се загинати 13 илјади и 300 луѓе

Во Појасот Газа досега се загинати 13 илјади и 300 луѓе П.П.К Пред 4 минути Фото: Твитер Бројката на загинатите во Појасот Газа од започнувањето на конфликтот и нападот на Хамас врз Израел, се искачи на 13.300, пишува Би-би-си. Министерството за здравство што го води Хамас во Газа информира дека најмалку 13.300 Палестинци се убиени во енклавата откако

Најмалку 48 новинари загинаа во војната меѓу Израел и Хамас

Најмалку 48 новинари загинаа во војната меѓу Израел и Хамас

Најмалку 48 новинари загинаа во војната меѓу Израел и Хамас М.Р.П. Пред 3 минути Новинари во газа/ Фото: Ahmad Hasaballah / Zuma Press / Profimedia Прелиминарната истрага на Комитетот за заштита на новинарите (CPJ) покажа дека од почетокот на војната меѓу Израел и палестински Хамас досега се убиени најмалку 48 новинари и медиумски работници. Добиј

ВИДЕО | Стјепан Хаусер фрлаше испотени крпи во публиката: „Ова е непочитување на жените“

ВИДЕО | Стјепан Хаусер фрлаше испотени крпи во публиката: „Ова е непочитување на жените“

ВИДЕО | Стјепан Хаусер фрлаше испотени крпи во публиката: „Ова е непочитување на жените“ А.Ј. Пред 3 минути Фото: Принтскрин/ ТикТок Стјепан Хаусер објави видео на социјалните мрежи во кое фрла испотени крпи во публиката , на радост на обожавателките кои меѓусебно се борат за да ги добијат. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Шармантниот

Официјалните стартни состави на Македонија и Англија

Официјалните стартни состави на Македонија и Англија

Официјалните стартни состави на Македонија и Англија Ф.К. Пред 3 минути фото: ФФМ Денеска од 20.45 часот македонската фудбалска А репрезентација ќе го игра последниот натпревар од квалификациите за ЕП 2024 против Англија . Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Нашите најдобри фудбалери ќе се обидат да дојдат до поволен резултат против една

ВИДЕО | Македонец фаворит за победа: Мики Секуловски со импресивен настап на „Ѕвездите на Гранд“

ВИДЕО | Македонец фаворит за победа: Мики Секуловски со импресивен настап на „Ѕвездите на Гранд“

ВИДЕО | Македонец фаворит за победа: Мики Секуловски со импресивен настап на „Ѕвездите на Гранд“ К.С. Пред 4 минути Фото: Инстаграм/Мики Секуловски Пејачот Мики Секуловски (36), кого домашната публика го запозна со учеството во „Македонски идол“, сега полека го освојува регионот со импресивните настапи на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“

Мерцедесот на Хамилтон продаден за рекордни 18,8 милиони долари

Мерцедесот на Хамилтон продаден за рекордни 18,8 милиони долари

Мерцедесот на Хамилтон продаден за рекордни 18,8 милиони долари Б.Г. Пред 5 минути EPA/ANDREU DALMAU Автомобилот што Британецот го возеше на првенството во 2013 година и со кој ја постигна првата победа зад воланот на Мерцедес продаден за рекордна сума за возило од модерната ера на Формула 1 Тркачкиот автомобил на Мерцедес од Формула 1 возен од Луис