притисни ентер »

Осум Македонци повредени во автобуска несреќа во Австрија
Осум Македонци повредени во автобуска несреќа во Австрија

Осум Македонци повредени во автобуска несреќа во Австрија

Двајца македонски државјани се потешко повредени, откако автобусот со кој патувале имал  сообраќајна незгода во Австрија, информираат од Министерството за надворешни работи на Република Македонија, откако стапиле во контакт со македонската амбасада во Виена. Како што информираат од МНР, во автобусот имало 18 македонски државјани. Покрај двајцата потешко

Осум Македонци повредени во автобуска несреќа во Австрија

Осум Македонци повредени во автобуска несреќа во Австрија

Двајца македонски државјани се потешко повредени, откако автобусот со кој патувале имал  сообраќајна незгода во Австрија, информираат од Министерството за надворешни работи на Република Македонија, откако стапиле во контакт со македонската амбасада во Виена. Како што информираат од МНР, во автобусот имало 18 македонски државјани. Покрај двајцата потешко

Осуммина македонски државјани повредени во автобуска несреќа во Австрија

Осуммина македонски државјани повредени во автобуска несреќа во Австрија

Двајца македонски државјани се потешко повредени, откако автобусот со кој патувале имал  сообраќајна незгода во Австрија, информираат од Министерството за надворешни работи на Република Македонија, откако стапиле во контакт со македонската амбасада во Виена. Како што информираат од МНР, во автобусот имало 18 македонски државјани. Покрај двајцата потешко

Тешка сообраќајка во Австрија, двајца македонски граѓани се потешко повредени

Тешка сообраќајка во Австрија, двајца македонски граѓани се потешко повредени

Македонското Министерство за надворешни работи потврди дека во сообраќајната несреќа што се случила утрово во близина на Линц, Австрија, осумина македонски државјани се повредени, од кои двајца потешко кои не се во животна опасност. Во автобусот имало 18 македонски државјани. Сообраќајната несреќа се случила меѓу македонски автобус и товарен камион

МНР: Двајца македонски патници се тешко повредени, а шест полесно

МНР: Двајца македонски патници се тешко повредени, а шест полесно

Осум патници се повредени, од кои двајца се потешко, но не се во животна опасност и шест се здобиле со полесни повреди, потврдија од МНР. „Колегите од Амбасадата на Република Македонија во Виена телефонски се слушнаа со полицијата во Виена, кои им потврдиле дека во автобусот имало 18 македонски државјани, од кои двајца се потешко повредени, но не се

МНР потврди: Осум македонски државјани повредени во тешката сообраќајка во Австрија

МНР потврди: Осум македонски државјани повредени во тешката сообраќајка во Австрија

МНР потврди: Осум македонски државјани повредени во тешката сообраќајка во Австрија Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутрината, во 6 часот, во близина на Линц, Австрија. Во несреќата се судриле македонски автобус и товарен камион. – Колегите од Амбасадата

Осум повредени при сообраќајка на македонски автобус во Австрија

Осум повредени при сообраќајка на македонски автобус во Австрија

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутрината, во 6 часот, во близина на Линц, Австрија. Во несреќата се судриле македонски автобус и товарен камион. – Колегите од Амбасадата на Република Македонија во Виена телефонски се слушнаа со полицијата во Виена, кои

Осум Македонци повредени во сообраќајката кај Линц

Осум Македонци повредени во сообраќајката кај Линц

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутрината, во 6 часот, во близина на Линц, Австрија. Во несреќата се судриле македонски автобус и товарен камион. Македонски автобус во тежок судир во Австрија, деветмина повредени (ФОТО) – Колегите од Амбасадата на Република

Двајца потешко, а шест полесно повредени во судар на македонски автобус и камион кај Линц

Двајца потешко, а шест полесно повредени во судар на македонски автобус и камион кај Линц

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутрината, во 6 часот, во близина на Линц, Австрија. Во несреќата се судриле македонски автобус и товарен камион. – Колегите од Амбасадата на Република Македонија во Виена телефонски се слушнаа со полицијата во Виена, кои

Осуммина македонски државјани, од кои двајца потешко, повредени во автобуска несреќа во Австрија

Осуммина македонски државјани, од кои двајца потешко, повредени во автобуска несреќа во Австрија

Двајца македонски државјани се потешко повредени, откако автобусот со кој патувале доживеал сообраќајна незгода во Австрија, информираат од Министерството за надворешни работи на Република Македонија, откако стапиле во контакт со македонската амбасада во Виена. Како што информираат од МНР, во автобусот имало 18 македонски државјани. Покрај двајцата