притисни ентер »

Се урна надвозник во Мексико, најмалку 15 мртви, 70 повредени
Се урна надвозник во Мексико, најмалку 15 мртви, 70 повредени

Се урна надвозник во Мексико, најмалку 15 мртви, 70 повредени

Петнаесет лица загинаа, а 70 се повредени во Мексико Сити кога надвозник на подземната железница делумно се сруши на улица. Петнаесет лица загинаа, а 70 се повредени во Мексико Сити кога надвозник на подземната железница делумно се сруши на улица. Драматична видеоснимка емитувана на локалниот канал Миленио ТВ покажува како надвозникот на метро-линијата

23 загинати и 65 хоспитализирани лица по уривање на мост на метро линија во Мексико Сити додека минувал воз

23 загинати и 65 хоспитализирани лица по уривање на мост на метро линија во Мексико Сити додека минувал воз

Loading Video... Најмалку 23 лица загинаа, а 65 се хоспитализирани кога се урна мост на една метро линија во Мексико Сити додека минуваше воз. Властите ги истражуваат причините и според досегашните докази најверојатно станува збор за неправилности при изградбата. Градоначалничката на Мексико Сити Клаудија Шинбаум рече дека спасувањето е суспендирано

15 починати и 70 повредени откако се сруши надвозник на метро во Мексико Сити

15 починати и 70 повредени откако се сруши надвозник на метро во Мексико Сити

Најмалку 15 лица загинаа, а 70 се повредени кога се сруши надвозник на метрото во Мексико Сити, соопштија локалните власти. Локалната телевизија покажа снимка на која се гледа како надвозникот паѓа врз автомобилите што се движат по улицата, пренесува Ројтерс. RAW: A metro overpass in Mexico City has collapsed killing at least 15 people. According to

Моментот кога се урна надвозникот со воз врз автомобили во Мексико Сити

Моментот кога се урна надвозникот со воз врз автомобили во Мексико Сити

Надзорна камера го долови моментот кога железничкиот мост со воз се урна над улица со автомобили во Мексико Сити. Во несреќата досега починаа 23 лица, додека 70 се повредени, пренесе Sputnik News. На социјалните мрежи се објавени видеа и фотографии од местото на несреќата, а меѓу нив е и видео од надзорна камера којашто го долови точниот момент кога

Бројката на жртви од несреќата во Мексико се искачи на 23 лица

Бројката на жртви од несреќата во Мексико се искачи на 23 лица

Најмалку 23 лица загинаа, а 65 се хоспитализирани кога се урна мост на една метро линија во Мексико Сити додека минуваше воз. Властите ги запреа напорите за спасување кратко време откако започнаа. „За жал има деца меѓу загинатите“, им рече на новинарите градоначалничката на Мексико, Клаудија Шинбаум. Во меѓувреме се истражува причината за несреќата

15 починати и 70 повредени откако се сруши надвозник на метро во Мексико Сити

15 починати и 70 повредени откако се сруши надвозник на метро во Мексико Сити

Најмалку 15 лица загинаа, а 70 се повредени кога се сруши надвозник на метрото во Мексико Сити, соопштија локалните власти. Локалната телевизија покажа снимка на која се гледа како надвозникот паѓа врз автомобилите што се движат по улицата, пренесува Ројтерс. RAW: A metro overpass in Mexico City has collapsed killing at least 15 people. According to

15 починати и 70 повредени откако се сруши надвозник на метро во Мексико Сити

15 починати и 70 повредени откако се сруши надвозник на метро во Мексико Сити

Најмалку 15 лица загинаа, а 70 се повредени кога се сруши надвозник на метрото во Мексико Сити, соопштија локалните власти. Локалната телевизија покажа снимка на која се гледа како надвозникот паѓа врз автомобилите што се движат по улицата, пренесува Ројтерс. RAW: A metro overpass in Mexico City has collapsed killing at least 15 people. According to

Моментот кога се сруши надвозникот во Мексико

Моментот кога се сруши надвозникот во Мексико

Најмалку 20 лица загинаа, а над 70 беа повредени во Мексико Сити кога надвозник на метрото делумно се сруши на улицата. Видеото од надзорните камери објавено од мексиканските медиуми го снимил тој кобен момент. Градоначалничката на Мексико Сити, Клаудија Шејнбаум, го посети местото на несреќата и на Твитер напиша: „За жал, има мртви и повредени, пожарникарите

15 починати и 70 повредени откако се сруши надвозник на метро во Мексико Сити

15 починати и 70 повредени откако се сруши надвозник на метро во Мексико Сити

Најмалку 15 лица загинаа, а 70 се повредени кога се сруши надвозник на метрото во Мексико Сити, соопштија локалните власти. Локалната телевизија покажа снимка на која се гледа како надвозникот паѓа врз автомобилите што се движат по улицата, пренесува Ројтерс. На снимките објавени на социјалните мрежи се гледа како медицински тимови и пожарникари трагаат