притисни ентер »

Надал за исфрлањето на Новак: Не треба така да реагира, мора да се контролира бесот
Надал за исфрлањето на Новак: Не треба така да реагира, мора да се контролира бесот

Надал за исфрлањето на Новак: Не треба така да реагира, мора да се контролира бесот

Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ несреќно беше елиминиран во осминафиналето од УС Опен. Србинот го играше својот дуел против Карењо Буста, кога со топче погоди судијка, поради што доби директна дисквалификација од турнирот. Големиот ривал на терените, Рафаел Надал со кого може да се судри на Мастерсот во Рим, во една изјава не го одбрани Новак,