притисни ентер »

Почина глумицата која го глумеше ликот на Магда во „Сексот и градот“
Почина глумицата која го глумеше ликот на Магда во „Сексот и градот“

Почина глумицата која го глумеше ликот на Магда во „Сексот и градот“

Глумицата Лин Коен, која ја гледавме како домашната помошничка на Миранда во серијата „Сексот и градот“, почина вчера на 86-годишна возраст. Во познатата серија го толкуваше ликот на Магда, домашна помошничка и дадилка од Украина, која сите ја обожаваа поради односот кон Миранда. View this post on Instagram Very very new Instagram. I'm excited! A