притисни ентер »

Раскина најпознатата тениска љубовна двојка
Раскина најпознатата тениска љубовна двојка

Раскина најпознатата тениска љубовна двојка

Во Австралија дојдоа како пар, си заминаа сингл. Украинката Елина Свитолина и Французинот Гаел Монфис, по завршувањето на Австралијан опен, ја раскинаа двогодишната љубовна врска. Најпознатиот љубовен пар меѓу активните тенисери, во Австралија стигнаа како двојка, и порачаа дека ќе им биде тешко еден без друг за време на карантинот, но потоа дојде

Крај на романсата на најпознатата тениска двојка: Во Мелбурн пристигнаа заедно, си заминаат одвоено

Крај на романсата на најпознатата тениска двојка: Во Мелбурн пристигнаа заедно, си заминаат одвоено

Елина Свитолина и Гаел Монфилд, најпознатиот тениски пар, веднаш по завршување на Австралија Опен ја прекинаа двегодишната романса. Тие заедно пристигнаа во Австралија и пред задолжителниот карантин порачаа дека ќе им биде многу тешко да бидат одвоени еден од друг , а потоа Украинката по своите дуели му испаќаше љубовни пораки на Монфилс, но по завршување