притисни ентер »

iPhone 15 моделите имаат малку поголеми батерии, познат е точниот капацитет
iPhone 15 моделите имаат малку поголеми батерии, познат е точниот капацитет

iPhone 15 моделите имаат малку поголеми батерии, познат е точниот капацитет

Apple во својата презентација не го откри капацитетот на батериите на новите iPhone модели, но затоа го објавија кинеските регулатори Неколку недели пред Apple да ја претстави новата iPhone линија, се шпекулираше дека секој модел ќе има доста поголем капацитет на батеријата. Сепак, за време на претставувањето, Apple не откри ништо за капацитетот на

Ќе доцни испораката на најсилниот модел iPhone 15

Ќе доцни испораката на најсилниот модел iPhone 15

Apple минатата недела ја претстави серијата iPhone 15, по што започна со преднарачки во над 40 земји ширум светот. Сепак, компанијата се соочи со проблем. Преднарачките започнаа на 15 септември, а новите модели на iPhone треба да започнат со испорака на 22 септември. Сепак, се чини дека побарувачката е толку висока што се очекува некои земји да доживеат

Погледнете ги рекламите за новиот iPhone 15 на Apple

Погледнете ги рекламите за новиот iPhone 15 на Apple

Технолошкиот гигант Apple минатата недела ги претстави своите нови модели на пеметни телефони од серијата iPhone 15. Паралелно со тоа, брендот објави и неколку нови видеоспотови кои имаат за цел да го доловат чувството и функционалните карактеристики на новите телефони. За стандарната верзија на iPhone 15 беше објавена рекламата “WOW”, која претставува

Apple во неволја поради преголемата побарувачка за најсилниот модел iPhone 15

Apple во неволја поради преголемата побарувачка за најсилниот модел iPhone 15

14 Минатата недела Apple ја претстави серијата iPhone 15, по што започна со преднарачки во над 40 земји ширум светот. Сепак, компанијата се соочи со проблем. Преднарачките започнаа на 15 септември, а новите модели на iPhone треба да започнат со испорака на 22 септември. Сепак, се чини дека побарувачката е толку висока што се очекува некои земји да

Хардвер од оваа недела iPhone 15 и iPhone 15 Pro, Apple Watch Series 9, соработка на Meta и LG, Kirin 9000

Хардвер од оваа недела iPhone 15 и iPhone 15 Pro, Apple Watch Series 9, соработка на Meta и LG, Kirin 9000

Без сомневање најголемата вест од хардвер светот минатата недела беше настанот на кој Apple претстави куп нови производи. Од остатокот на вестите баш немаше нешто премногу, иако Meta најави интересно партнерство со LG, а и Huawei споделија детали за новиот телефон и процесор. Google и iFixit го проширија партнерството за делови Google и iFixit го продлабочија

Овие модели на „iPhone“ следната недела ќе го добијат „iOS 17“

Овие модели на „iPhone“ следната недела ќе го добијат „iOS 17“

Оние кои имаат „iPhone SE 2“ или понов модел веќе во понеделник ќе можат да ја преземат новата верзија на оперативниот систем на „Apple“ – „iOS 17“. Откако одржа голема презентација на новите „iPhone“ уреди и паметни часовници, „Apple“ објави дека новата верзија на мобилниот оперативен систем на компанијата, „iOS 17“, ќе биде достапна за преземање

Планирате да купите iPhone? Еве кои модели вреди да се купат, а кои да се избегнуваат

Планирате да купите iPhone? Еве кои модели вреди да се купат, а кои да се избегнуваат

Ако размислувате да купите iPhone, еве неколку совети за тоа кои телефони да ги земете предвид, а кои да ги избегнувате. Ако размислувате да купите iPhone, има опширна анализа на паметните телефони на Apple, напишана од Џулијан Чокату за Wired. Apple моментално продава осум модели на iPhone, од iPhone SE од 429 долари (околу 400 евра) до iPhone 14