притисни ентер »

Серафимов: Со Тарабокија сме посилни, очекувам да бидеме топ во Суперлигата

Серафимов: Со Тарабокија сме посилни, очекувам да бидеме топ во Суперлигата

Металург вчера пристигна во Виена, каде вечерва со почеток во 20:45 часот, ќе го одигра натпреварот од деветтото коло на групната фаза на Лигата на Европа, против екипата на Фајверс. Дуелот меѓу овие две екипи во Скопје заврши со поделба на бодовите, а во Австрија Металург допатува без четворица свои ракометари. Но, Металург е подготвен да даде максимум за