притисни ентер »

ФЦ Копенхаген „скапо им ја продаде кожата“ на „ѓаволите“, по 120 минути
ФЦ Копенхаген „скапо им ја продаде кожата“ на „ѓаволите“, по 120 минути

ФЦ Копенхаген „скапо им ја продаде кожата“ на „ѓаволите“, по 120 минути

Повеќе од 120 минути фудбал во Келн, силите во четвртфиналето од ЛЕ ги одмерија Манчестер Јунајтед и ФЦ Копенхаген. За нијанса поконкретни беа „ѓаволите“. Бруно Фернандеш од белата точка (направен беше фаул врз Марсијал) во 95 минута од првото продолжение донесе предност од 1-0 откако во регуларниот дел, по 90 минути беше 0-0. Иако статистиката и фаворитската

ЛЕ: Интер е прв полуфиналист, „фармацевтите“ не го најдоа лекот за Лукаку

ЛЕ: Интер е прв полуфиналист, „фармацевтите“ не го најдоа лекот за Лукаку

Фудбалерите на милански Интер први го „визираа“ полуфиналето во Лигата на Европа на УЕФА. Предмалку пулените на Антонио Конте го совладаа во Германија, на стадионот во Диселдорф тимот на Баер Леверкузен со 2-1. Трите гола беа постигнати во првото полувреме. На првиот гол за водство на гостинот од Италија се чекаше до 15 минута. Убав гол од дваесетина

ЛЕ: Интер заслужено е прв полуфиналист

ЛЕ: Интер заслужено е прв полуфиналист

„Нероаѕурите“ се прв патник во полуфиналето на фудбалската Лига на Европа, откако вечерва во Дизелдорф славеа со 2:1 во четврфиналната пресметка против екипата на Баер (Л). Се беше решено уште во првиот дел. Интер тргна фуриозно и со голот на Барела поведе уште во 15. минута. На втор го во мрежата на „фармацевтите“ се чекаше само 6 минути, па Лукаку

ЛЕ: Интер заслужено е прв полуфиналист

ЛЕ: Интер заслужено е прв полуфиналист

„Нероаѕурите“ се прв патник во полуфиналето на фудбалската Лига на Европа, откако вечерва во Дизелдорф славеа со 2:1 во четврфиналната пресметка против екипата на Баер (Л). Се беше решено уште во првиот дел. Интер тргна фуриозно и со голот на Барела поведе уште во 15. минута. На втор го во мрежата на „фармацевтите“ се чекаше само 6 минути, па Лукаку

Интер влезе во полуфиналето на Лига Европа

Интер влезе во полуфиналето на Лига Европа

Првиот полуфиналист во Лигата на Европа е Интер, кој на неутрален терен во Германија го совлада Баер Леверкузен со 2:1. Италијанскиот тим ќе игра против Шахтјор или Базел во борбата за финалето, а името на ривалот ќе го дознаат во утревечер. Барела го отвори резултатот во 15. минута, а Лукаку реализираше за 2:0 во 21-та. Ѕвездата на „аспирините“, Каи

Интер го победи Леверкузен, натпреварот беше решен во девет минути

Интер го победи Леверкузен, натпреварот беше решен во девет минути

Интер со 2-1 славеше против Баер Леверкузен и се пласираше меѓу четирите најдобри во Лига Европа. Интер со 2-1 славеше против Баер Леверкузен и се пласираше меѓу четирите најдобри во Лига Европа. Интер ја оправда улогата на благ фаворит и се пласираше во полуфиналето од Лига Европа. Сите погодоци беа постигнати по само 25 минути игра. Сите три погодоци

Лига Европа: Интер прв полуфиналист, Јунајтед и Копенхаген ќе играат продолженија

Лига Европа: Интер прв полуфиналист, Јунајтед и Копенхаген ќе играат продолженија

Италијанскиот претставник Интер се пласира во полуфиналето на Лигата на Европа, откако го совлада Баер Леверкузен со 2-1 во четвртфиналната пресметка во Диселдорф. Манчестер Јунајтед и ФК Копенхаген ќе играат најмалку уште половина час (2 х 15 продолженија) со оглед дека во регуларниот тек на овој меч немаше голови. Николо Барела во 15.минута со прецизен

Моќниот Лукаку ја разоружа одбраната на Леверкузен, Интер е прв патник во полуфиналето во ЛЕ

Моќниот Лукаку ја разоружа одбраната на Леверкузен, Интер е прв патник во полуфиналето во ЛЕ

Интер е првиот патник во полуфиналето на Лига Европа, откако вечерва во Дуизбург го искористи добриот старт на натрпеварот за да го потисне отпорот на германскиот бундеслигаш Баер Леверкузен. Човек на мечот беше Ромелу Лукаку, моќниот и снажен напаѓач на Интер кој беше најзаслужен за двата постигнати гола на Интер во раната фаза, бидејќи во првата

ЛЕ ПОЛУВРЕМЕ: Интер чекори кон полуфинале, Копенхаген се држи со Манчестер Ј.

ЛЕ ПОЛУВРЕМЕ: Интер чекори кон полуфинале, Копенхаген се држи со Манчестер Ј.

Интер води со 2:1 на полувреме во Дизелдорф против Баер (Л), додека Манчестер Ј. и Копенхаген останаа со празни мрежи. Интер тргна фуриозно и со голот на Барела поведе уште во 15. минута. На втор го во мрежата на „фармацевтите“ се чекаше само 6 минути, па Лукаку по вторпат ја затресе мрежата на Баер (Л) и Интер обезбеди предност од 2:0. „Фармацевтите“

ЛЕ ПОЛУВРЕМЕ: Интер чекори кон полуфинале, Копенхаген се држи со Манчестер Ј.

ЛЕ ПОЛУВРЕМЕ: Интер чекори кон полуфинале, Копенхаген се држи со Манчестер Ј.

Интер води со 2:1 на полувреме во Дизелдорф против Баер (Л), додека Манчестер Ј. и Копенхаген останаа со празни мрежи. Интер тргна фуриозно и со голот на Барела поведе уште во 15. минута. На втор го во мрежата на „фармацевтите“ се чекаше само 6 минути, па Лукаку по вторпат ја затресе мрежата на Баер (Л) и Интер обезбеди предност од 2:0. „Фармацевтите“