притисни ентер »

Форд го претстави подновениот фокус
Форд го претстави подновениот фокус

Форд го претстави подновениот фокус

Популарниот модел од компактната класа е рестилизиран три години по претставувањето на актуелната генерација. Популарниот модел од компактната класа е рестилизиран три години по претставувањето на актуелната генерација. Најважните новини на фејслифтот на форд фокус се освежениот изглед, новиот мултимедијален систем, новата технологија за помош во возењето

Форд го обнови Фокус, најверојатно за последен пат

Форд го обнови Фокус, најверојатно за последен пат

Златното доба на компактите на Форд се чини дека е зад нас, но тоа не значи дека автомобилите се лоши. Напротив, Fiesta и Focus се едни од најдобрите во нивните сегменти, но трендовите се такви што одамна не се купуваат. Фокусот е сега уште подобар, па со класичното затегнување на брчките, доби неколку нови технологии. На пример, LED светлата работат

Подновување на Ford Focus!

Подновување на Ford Focus!

Европската подружница на Ford ја претстави освежената Fiesta пред еден месец, а нивниот популарен претставник од C сегментот сега претрпе сличен третман на подмалдување… Редизајнираниот Ford Focus е препознатлив однадвор по различните LED куќишта за фарови во кои сега се вградени светла за магла, а FORD нуди и напредни автоматски адаптивни фарови со