притисни ентер »

Отворена истрага за убиството во Богомила, мажот починал пред очите на сопругата и децата
Отворена истрага за убиството во Богомила, мажот починал пред очите на сопругата и децата

Отворена истрага за убиството во Богомила, мажот починал пред очите на сопругата и децата

Шеесетгодишниот маж бил претепан до смрт пред членовите на своето семејство, велат од Обвинителството, од каде што отворија истрага против осомничениот 21-годишен жител на Богомила, кој се гони за убиство. „Осомничениот, на 22 јануари, со умисла лишил од живот едно лице. Оштетениот 60-годишник дошол до куќата на осомничениот да ги повика својата сопруга,

ОЈО Велес отвори истрага за убиство: Жител на Богомила до смрт претепал 60-годишник

ОЈО Велес отвори истрага за убиство: Жител на Богомила до смрт претепал 60-годишник

Основното јавно обвинителство Велес отвори истражна постапка против 21-годишен жител на Богомила осомничен за убиство. Како што информираат од Јавното обвинителство, тој се товари дека убиството го сторил со умисла, а жртва е 60-годишен маж, кој починал од повредите што му ги нанел осомничениот. Имено, на 22 јануари, оштетениот отишол до куќата на

ОЈО нареди истражна постапка за убиството во Богомила

ОЈО нареди истражна постапка за убиството во Богомила

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице осомничено за убиство на 62-годишниот жител на Богомила . -Осомничениот, на 22 јануари, со умисла лишил од живот едно лице. Оштетениот дошол до куќата на осомничениот да ги повика својата сопруга, ќерката и помалиот син кои биле во домот на осомничениот

ОЈО нареди истражна постапка за убиството во Богомила

ОЈО нареди истражна постапка за убиството во Богомила

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице осомничено за убиство на 62-годишниот жител на Богомила . -Осомничениот, на 22 јануари, со умисла лишил од живот едно лице. Оштетениот дошол до куќата на осомничениот да ги повика својата сопруга, ќерката и помалиот син кои биле во домот на осомничениот

ОЈО Велес отвори истрага за убиствo: Жител на Богомила до смрт претепал 60-годишник

ОЈО Велес отвори истрага за убиствo: Жител на Богомила до смрт претепал 60-годишник

Во соопштението не се наведува во каква врска биле осомничениот и семејството на неговата жртва Основното јавно обвинителство Велес отвори истражна постапка против 21-годишен жител на Богомила осомничен за убиство. Како што информираат од Јавното обвинителство, тој се товари дека убиството го сторил со умисла, а жртва е 60-годишен маж, кој починал

Момче осомничено за убиството во Богомила, се бараат мерки на претпазливост

Момче осомничено за убиството во Богомила, се бараат мерки на претпазливост

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес донел наредба за спроведување истражна постапка против 21-годишен жител на Богомила осомничен за кривично дело „убиство“. Осомничениот, како што информираат денеска од Јавното обвинителство, на 22 јануари, со умисла лишил од живот едно лице. Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес

Истрага за убиство во Богомила

Истрага за убиство во Богомила

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес донел наредба за спроведување истражна постапка против 21-годишен жител на Богомила осомничен за кривично дело „убиство“. Осомничениот, како што информираат денеска од Јавното обвинителство, на 22 јануари, со умисла лишил од живот едно лице. -Оштетениот 60-годишник дошол до куќата на осомничениот

Обвинителство со истрага за убиство во Богомила

Обвинителство со истрага за убиство во Богомила

Фото: Илустрација / Влада Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес донел наредба за спроведување истражна постапка против 21-годишен жител на Богомила осомничен за кривично дело „убиство“. Осомничениот, како што информираат денеска од Јавното обвинителство, на 22 јануари, со умисла лишил од живот едно лице. -Оштетениот 60-годишник дошол

Истрага против 21 годишно момче за убиство во Богомила

Истрага против 21 годишно момче за убиство во Богомила

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес донел наредба за спроведување истражна постапка против 21-годишен жител на Богомила осомничен за кривично дело „убиство“. Осомничениот, како што информираат денеска од Јавното обвинителство, на 22 јануари, со умисла лишил од живот едно лице. -Оштетениот 60-годишник дошол до куќата на осомничениот

Истрага за убиство во Богомила

Истрага за убиство во Богомила

По спроведена претходна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 21-годишен жител на Богомила осомничен за кривично дело – Убиство од член 123 став 1 од Кривичниот законик. Осомничениот, на 22 јануари, со умисла лишил од живот едно лице. Оштетениот 60-годишник дошол до