притисни ентер »

Виц: Киднапиран Македонец
Виц: Киднапиран Македонец

Виц: Киднапиран Македонец

Share Tweet Share Share Email Comments Криминалци киднапирале еден Македонец и го одвеле во некоја шума до едно езеро. Му ја потопиле главата во водата и го прашале: – Злато, пари, дијаманти? Му ја извадиле главата, а тој рекол: – Не! Пак му ја нурнале главата и повторно: – Пари, дијаманти, злато? Пак му ја извадиле главата од водата, а тој: – Аман

Виц: 3 години после епидемијата од коронавирус

Виц: 3 години после епидемијата од коронавирус

Share Tweet Share Share Email Comments 2023 година, три години после епидемијата од коронавирусот. – Трпана кај е маж ти, не сум го видела 3 години? – Ене го дома, го лажам дека вирусот не е поминат да не оди по кафани. Advertisements Share Tweet Share Share Email

Виц: Што се случува тука?

Виц: Што се случува тука?

Share Tweet Share Share Email Comments Се враќа Перо од работа и ја гледа Мара седната на кауч со љубовникот, полуголи: – Што се случува тука?! – прашува Перо изненаден. – Не знам ти кажи ми. – му одговара Мара. – Па седиш на каучот со некој непознат! – враќа Перо – Како бе, непознат! – извикува љубовникот – па јас и жена ти веќе шест месеци имаме

Над 2.000 македонски граѓани во странство ќе бидат вратени дома со чартер летови

Над 2.000 македонски граѓани во странство ќе бидат вратени дома со чартер летови

Share Tweet Share Share Email Comments До македонското Министерство за надворешни работи се обратиле 5.000 македонски граѓани кои се наоѓаат во странство и кои побарале помош да се вратат во земјава. 2.100 од нив се согласиле со поставените услови и ќе се вратат организирано со чартер летови. Тие ќе треба да си ги платат авиобилетите и да прифатат

Виц: Народен лекар

Виц: Народен лекар

Share Tweet Share Share Email Comments Си прават муабет две деца: Што е по струка татко ти? Народен лекар. Аха, и што точно лечи? Не знам, ама мама го вика пијаница. Advertisements Share Tweet Share Share Email

Виц: Мастика место гел за дезинфекција

Виц: Мастика место гел за дезинфекција

Share Tweet Share Share Email Comments Го праќа сопругата мажот до продавница да купи гел за дезинфекција, пандемија на коронавирус е, мора да се пазат. Оди мажот и се враќа со шише мастика. Го гледа жената и му урла: Говедо едно пијандурско, зошто си купил мастика?! Нели гел за дезинфекција требаше! А тој: Па, поевтина беше мастикава, а исто дезинфицираат

Една петтина од светската популација на човештвото во изолација поради коронавирусот

Една петтина од светската популација на човештвото во изолација поради коронавирусот

Share Tweet Share Share Email Comments Една петтина или над една и пол милијарда луѓе ширум цел свет добија апел или наредба за домашна изолација заради епидемијата на коронавирусот. Истовремено, низ САД и Европа трае потрагата по заштитни маски, респиратори и друга медицинска опрема. Во почетокот на новата недела на борбата против пандемијата, директорот

Граѓаните кои се враќаат од странство од граница директно ќе бидат носени во карантин во хотели

Граѓаните кои се враќаат од странство од граница директно ќе бидат носени во карантин во хотели

Share Tweet Share Share Email Comments Сите оние граѓани кои ќе пристигнуваат во Македонија од странство, секој ден по два пати дневно, во 10 и во 20 часот, ќе бидат транспортирани до државните карантини. Од аеродромите, граѓаните ќе се земаат од моментот на слетување и исто така ќе се носат во овој вид на државе карантин, предвидува новата мерка на