притисни ентер »

Почина мексиканската актерка Едит Гонзалез
Почина мексиканската актерка Едит Гонзалез

Почина мексиканската актерка Едит Гонзалез

Глумицата Едит Гонзалез, позната по улогата во мексиканската теленовела „Две срца“, почина на 55 годишна возраст, пишува „Би-Би-Си“. Гонзалес боледуваше од рак, а веста за нејзината смрт ја потврдила на „Твитер“, нејзината колешка Летициа Калдерон. „Дит колку само ќе ни недостигаш. Не постои поголема болка од онаа која ја чувствува твојата мајка“,

Почина мексиканската актерка Едит Гонзалез

Почина мексиканската актерка Едит Гонзалез

Глумицата Едит Гонзалез, позната по улогата во мексиканската теленовела „Две срца“, почина на 55 годишна возраст, пишува „Би-Би-Си“. Гонзалес боледуваше од рак, а веста за нејзината смрт ја потврдила на „Твитер“, нејзината колешка Летициа Калдерон. „Дит колку само ќе ни недостигаш. Не постои поголема болка од онаа која ја чувствува твојата мајка“,

Познатата глумица од шпанските теленовели ја загуби битката со ракот

Познатата глумица од шпанските теленовели ја загуби битката со ракот

Гонзалез работеше за Телевиса, Телемундо и ТВ Азтека. Мексиканската актерка и танчерка Едит Гонзалез ја загуби битката со ракот и почина на 54-годишна возраст. Гонзалез работеше за Телевиса, Телемундо и ТВ Азтека. Актерката има една ќерка родена во 2004 година со мексиканскиот политичар Сантијаго Крил. Во 2010 година, Гонзалез се омажи за Лорензо Лазо

Почина познатата актерка, не ја победи страшната болест

Почина познатата актерка, не ја победи страшната болест

Актерката Едит Гонзалес, на домашната публика позната по бројните улоги во мексиканските сапуници како што се „Саломе“, „И богатите плачат“, „Дона Барбара“, почина во 54 година од животот. Пред три години и е дијагностицирана рак на јајници, но за жал не ја победи тешка болест. Веста дека починала ја потврди нејзината колешка Летиција Калдерон, позната

Почина актерката позната како Есперанса, Саломе и дона Барбара

Почина актерката позната како Есперанса, Саломе и дона Барбара

На 45 годишна возраст, почина познатата мексиканска актерка Едит Гонзалес, откако пред три години беше дијагностицирана со рак на јајниците. Последниот период, постојано зборуваше за својата болест, за лекувањето, охрабрувајќи ги нејзините фанови и гледачи да ги спречат опаките болести на денешницата. Последно нејзино телевизиско искуство беше во реалното

Ѕвездата на шпанските сапуници ја загуби битката со ракот

Ѕвездата на шпанските сапуници ја загуби битката со ракот

Мексиканската актерка и танчерка Едит Гонзалез ја загуби битката со ракот и почина на 54-годишна возраст. Гонзалез работеше за Телевиса, Телемундо и ТВ Азтека. Актерката има една ќерка родена во 2004 година со мексиканскиот политичар Сантијаго Крил. Во 2010 година, Гонзалез се омажи за Лорензо Лазо Маргаин. На популарната актерка и беше дијагностициран

Почина познатата актерка, не ја победи страшната болест

Почина познатата актерка, не ја победи страшната болест

Почина познатата актерка, не ја победи страшната болест Актерката Едит Гонзалес, на домашната публика позната по бројните улоги во мексиканските сапуници како што се „Саломе“, „И богатите плачат“, „Дона Барбара“, почина во 54 година од животот. Пред три години и е дијагностицирана рак на јајници, но за жал не ја победи тешка болест. Веста дека починала

Почина познатата шпанска актерка

Почина познатата шпанска актерка

Актерката Едит Гонзалес, на домашната публика позната по бројните улоги во мексиканските сапуници како што се „Саломе“, „И богатите плачат“, „Дона Барбара“, почина во 54 година од животот. Пред три години и е дијагностицирана рак на јајници, но за жал не ја победи тешка болест. Веста дека починала ја потврди нејзината колешка Летиција Калдерон, позната

На 54 години од рак почина мексиканската актерка ...

На 54 години од рак почина мексиканската актерка ...

Почина мексиканската актерка Едит Гонзалес. Ѕвездата, која македонската јавност ја запозна со серијата „Nunca te olvidaré“, имаше 54 години. Едит со Фернандо Колунга во „Nunca te olvidaré“ Нејзиниот живот згасна како последица на рак. Имено, Едит пред три години сподели дека има рак на јајниците, а потоа беше подложена на операција за отстранување

Почина познатата мексиканска актерка, не ја победи страшната болест

Почина познатата мексиканска актерка, не ја победи страшната болест

Актерката Едит Гонзалес, на домашната публика позната по бројните улоги во мексиканските сапуници како што се „Саломе“, „И богатите плачат“, „Дона Барбара“, почина во 54 година од животот. Пред три години и е дијагностицирана рак на јајници, но за жал не ја победи тешка болест. Веста дека починала ја потврди нејзината колешка Летиција Калдерон, позната