притисни ентер »

Toyota го прошири ProAce семејството во Европа
Toyota го прошири ProAce семејството во Европа

Toyota го прошири ProAce семејството во Европа

Ажурираната европска гама на комерцијалните возила на Toyota вклучува нова верзија на Hilux со благ хибриден дизел и три ЕВ комбиња Toyota ја проширува својата соработка со Stellantis, додавајќи уште еден ребрендиран модел во своето портфолио на лесни комерцијални возила. Toyota ProAce Max го означува влезот на производителот во сегментот на големи