притисни ентер »

Мозокот на измамата која ја шокираше Америка: Кој e Вилијам Сингер кој богаташките деца ги запишуваше на престижни универизитети? ВИДЕО
Мозокот на измамата која ја шокираше Америка: Кој e Вилијам Сингер кој богаташките деца ги запишуваше на престижни универизитети? ВИДЕО

Мозокот на измамата која ја шокираше Америка: Кој e Вилијам Сингер кој богаташките деца ги запишуваше на престижни универизитети? ВИДЕО

Сингер се изјаснил како виновен и сака да соработува со обвинителите. Неговиот адвокат изјавил дека се кае. Скандалот со подмитувања и измами на приемните испити, на неколку престижни универзитети, ја шокираше Америка, а мозокот на оваа измама е Вилијам Рик Сингер, основач на компанијата „Edge College & Career Network“ во Њујорк Бич во Калифорнија

Тој е мозок на невидената измама која ја шокирала Америка: Еве кој е Вилијам Сингер и како децата на богаташите ги запишувал на престижни колеџи!

Тој е мозок на невидената измама која ја шокирала Америка: Еве кој е Вилијам Сингер и како децата на богаташите ги запишувал на престижни колеџи!

Скандалот со подмитувања и измами на приемните испити, на неколку престижни универзитети, ја шокирал Америка, а мозокот на оваа измама е Вилијам Рик Сингер, основач на компанијата "Edge College & Career Network" во Њујорк Бич во Калифорнија. Сингер се изјаснил како виновен и сака да соработува со обвинителите. Неговиот адвокат изјавил дека се кае.

ФБИ ја уапси “очајната домаќинка“ Фелисити Хофман

ФБИ ја уапси “очајната домаќинка“ Фелисити Хофман

Актерката од серијата “Очајни домаќинки” Фелисити Хофман беше уапсена во вторникот од седум вооружени агенти на ФБИ. Сопругата на актерот Вилијам Мејси е обвинета дека дала поткуп од 15 илјади долари, за да бидат фалсификувани резултатите од приемните студентски испити на 18-годишната нејзина ќерка. Холивуд и целиот САД беа потресени од скандалозна

Скандалот во САД за давање мито за упис на факултет: како функционирала шемата и кој е обвинет?

Скандалот во САД за давање мито за упис на факултет: како функционирала шемата и кој е обвинет?

Фелисити Хофман и Лори Лаглин се меѓу 50. обвинети во шемата со која децата на актери, богаташи, тренери се запишувале на престижните универзитети со поткуп или со мамење. За што се обвинети? Богатите родители биле дел од најголемата измама за прием на престижните колеџи и универзитети. Тие се обвинети затоа што преку поткуп и мамење ги запишувале

До заби вооружени агенти ја апсеа холивудската„очајна домаќинка“ обвинета за мито

До заби вооружени агенти ја апсеа холивудската„очајна домаќинка“ обвинета за мито

Share Tweet Share Share Email Comments Вооружени агенти вчера ги апсеа директно во нивните домови холивудските ѕвезди Фелисити Хофман и Лори Лафлин, кои се обвинети за давање мито и фалсификување документи со цел да ги запишат своите деца на престижни американски универзитети. Актерката Фелисити Хофман и сопругот на актерката Лори Лафлин , Масимо Џанули

Ѕвездата на серијата „Очајни домаќинки“ заврши зад решетки поради мито

Ѕвездата на серијата „Очајни домаќинки“ заврши зад решетки поради мито

Актерката Фелисити Хофман, која се прослави со улогата во серијата „Очајни домаќинки“ е уапсена поради мито, но и набргу пуштена на слобода со кауција од 250.000 долари. Седум агенти на ФБИ изутринава се појавиле пред домот на Фелисити Хофман (56) и ја одвеле во притвор. Таа денеска е пуштена со кауција, а судот и го одземал пасошот за да не може да

Како изгледа кога холивудскиот крем ќе заврши зад решетки

Како изгледа кога холивудскиот крем ќе заврши зад решетки

Актерката Фелисити Хофман и сопругот на актерката Лори Лафлин, Масимо Џанули се ослободени од притвор со кауција , откако беа уапсени во големиот скандал со даваше мито за запишување на престижни универзитети , заедно со уште 48 богати родители . Ѕвездата на серијата ,,Очајни домаќинки” е пуштена со кауција од 250 000 долари. Се товари дека платила

Фелисити Хофман обвинета за мито за упис на факултет

Фелисити Хофман обвинета за мито за упис на факултет

Американската глумица Фелисити Хофман е обвинета за давање мито за упис на нејзиното дете на факултет, заедно со уште најмалку 40 лица, зашто, наводно, ги потплатувале тренерите на колеџ и луѓето од центрите за тестирање, за нивните деца да се запишат на најелитните школи во земјата, соопшти обвинителството во Калифорнија. Митото наводно е вршено преку

Славната „очајна домаќинка“ приведена: Правела тешки кривични дела само за да си ги запише ќерките на универзитет

Славната „очајна домаќинка“ приведена: Правела тешки кривични дела само за да си ги запише ќерките на универзитет

Славната „очајна домаќинка“ приведена: Правела тешки кривични дела само за да си ги запише ќерките на универзитет До заби вооружени агенти вчера упаднаа во домовите на холивудските ѕвезди поради обид преку мито и фалсификувани документи да си ги запишат децата на престижни универзитети. Актерката Фелисити Хофман и сопругот на актерката Лори Лафлин,

ФБИ обвини богати родители – преку врски ги запишувале децата на угледни универзитети – меѓу нив двете актерки

ФБИ обвини богати родители – преку врски ги запишувале децата на угледни универзитети – меѓу нив двете актерки

Холивудските актерки Фелисити Хафман и Лори Лафлин познати по улогите во сериите ,,Очајни домаќинки” и ,,Полна куќа”, се обвинети за плаќање мито на универзитетски управи преку посредници со цел нивните деца да бидат примени да студираат на престижни универзитети. Според обвинението кое е поднесено против актерките, посредниците ги фалсификувале документите