притисни ентер »

АЕК Ларнака го презентираше Стефан Спировски
АЕК Ларнака го презентираше Стефан Спировски

АЕК Ларнака го презентираше Стефан Спировски

Стефан Спировски е промовиран за нов играч на АЕК Ларнака, тој и официјално им се приклучи на Иван Тричковски и Даниел Мојсов кои исто така го носат жолтиот дрес на кипарскиот клуб. Стефан Спировски е промовиран за нов играч на АЕК Ларнака, тој и официјално им се приклучи на Иван Тричковски и Даниел Мојсов кои исто така го носат жолтиот дрес на кипарскиот

Спировски презентиран како нов играч на АЕК Ларнака

Спировски презентиран како нов играч на АЕК Ларнака

Стефан Спировски е промовиран за нов играч на АЕК Ларнака, тој и официјално им се приклучи на Иван Тричковски и Даниел Мојсов кои исто така го носат жолтиот дрес на кипарскиот клуб. Иако од претходно беше познато, денеска АЕК Ларнака го промовираше Спировски кој пристигна во кипарскиот клуб. „АЕК со задоволство информира дека македонскиот репрезентативец

Официјално: Спировски претставен во АЕК Ларнака

Официјално: Спировски претставен во АЕК Ларнака

Македонскиот фудбалер Стефан Спировски е презентиран во нов фудбалер на кипарскиот АЕК Ларнака. АЕК Ларнака уште пред три недели го најави трансферот на македонскиот фудбалер, а денес тој и официјално беше потврден. Спировски потпиша договор на две години и во новиот клуб ќе биде соиграч со Иван Тричковски и Даниел Мојсов. „Среќен сум што станувам

Македонско трио на Кипар: Спировски презентиран во АЕК Ларнака

Македонско трио на Кипар: Спировски презентиран во АЕК Ларнака

Стефан Спировски е важен алка од репрезентативниот состав на селекторот Ангеловски, а како таков, битолскиот играч за врска одлучи својата кариера да ја продолжи во клуб во кој веќе има двајца Македонци. Кипарскиопт прволигаш АЕК Ларнака уште пред три седмици го најави ангажманот на македонскиот фудбалер, но ова попладне и официјално го презентираше

АЕК Ларнака го претстави Стефан Спировски

АЕК Ларнака го претстави Стефан Спировски

Кипарскиот прволигаш АЕК од Ларнака денеска го претстави своето ново засилување, македонскиот интернационалец Стефан Спировски. Двете страни се договорија за двегодишна соработка. „ Среќен сум и задоволен. Ќе дадам се од себе навивачите и сите во клубот да бидат среќни “, изјави македонскиот репрезентативец. Така поранешниот фудбалер на Пелистер и

АЕК Ларнака го претстави Стефан Спировски

АЕК Ларнака го претстави Стефан Спировски

Кипарскиот прволигаш АЕК од Ларнака денеска го претстави своето ново засилување, македонскиот интернационалец Стефан Спировски. Двете страни се договорија за двегодишна соработка. „ Среќен сум и задоволен. Ќе дадам се од себе навивачите и сите во клубот да бидат среќни “, изјави македонскиот репрезентативец. Така поранешниот фудбалер на Пелистер и

Спировски претставен како нов играч на АЕК Ларнака

Спировски претставен како нов играч на АЕК Ларнака

Тимот чиј капитен е Тричковски, ја прошири македонската колонија. Македонскиот репрезентативен фудбалер, Стефан Спировски, официјално беше претставен како ново засилување за АЕК Ларнака, откако ги мина медицинските тестови и потпиша двегодишен договор со клубот чии членови се неговите сонародници Иван Тричковски и Даниел Мојсов. Битолчанецот кариерата

АЕК Ларнака го претстави Стефан Спировски

АЕК Ларнака го претстави Стефан Спировски

Кипарскиот прволигаш АЕК Ларнака и официјално го претстави македонскиот репрезентативец Стефан Спировски како ново засилување. Тој ги мина медицинските прегледи и потпиша двегодишен договор со клубот. Им се придружува на Иван Тричковски и на Даниел Мојсов кои веќе неколку сезони го носат дресот на овој тим. „Среќен сум што сум тука и дел од АЕК Ларнака

АЕК Ларнака официјално го промовираше Спировски

АЕК Ларнака официјално го промовираше Спировски

Кипарскиот фудбалски клуб денеска официјално го промовираше новото летно засилување, Стефан Спировски. Македонскиот репрезентативец во наредните две години ќе ги брани боите на составот на АЕК Ларнака. Во овој тим веќе настапуваат двајца наши интернационалци, Иван Тричковски и Даниел Мојсов кој неодамна ја продолжи соработката со оваа екипа. 29-годишниот

Стефан Спировски потпиша двегодишен договор со АЕК Ларнака

Стефан Спировски потпиша двегодишен договор со АЕК Ларнака

АЕК Ларнака денеска го промовираше Стефан Спироски во својот состав, кој ќе соработува заедно со Иван Тричковски и Даниел Мојсов. Спировски потпиша договор за следните две години, откако ги помина успешно медицинските прегледи. „Среќен сум што потпишав со АЕК. Ќе го дадам својот максимум“, кажа Спировски.