притисни ентер »

Грав со чадени колбаси
Грав со чадени колбаси

Грав со чадени колбаси

Потребни состојки: 2 главици ситно сечкан кромид 3-4 исечкани моркови 450 гр грав 200 гр чадени колбаси исечкани на тркалца 1 домат на парчиња 3-4 чешниња лук 1 лажица ситно исечкан целер 1 лажица исечкан свеж магдонос сол и бибер 1/2 лажичка оригано 2 лажици масло Начин на подготовка: Во тенџере на средна температура во загреано масло пржете го кромидот