притисни ентер »

„Пееше со солзи во очите“- Тамара топ тема во регионот
„Пееше со солзи во очите“- Тамара топ тема во регионот

„Пееше со солзи во очите“- Тамара топ тема во регионот

На втората полуфинална вечер на „Евровизија“ настапи и Тамара Тодевска под реден број 17, а доби овации и пофалби за настапот со кој се пласираше во финале. Доби поддршка од многу ѕвезди како Карлеуша, Марија шерифовиќ и Беквалац, а и медиумите во регионот пишуваат за неа. „Сестрата на Тијана Дапчевиќ ја претставуваше Македонија на Евровизија, а еден

„Пееше со солзи во очите“- Тамара топ тема во регионот

„Пееше со солзи во очите“- Тамара топ тема во регионот

На втората полуфинална вечер на „Евровизија“ настапи и Тамара Тодевска под реден број 17, а доби овации и пофалби за настапот со кој се пласираше во финале. Доби поддршка од многу ѕвезди како Карлеуша, Марија шерифовиќ и Беквалац, а и медиумите во регионот пишуваат за неа. „Сестрата на Тијана Дапчевиќ ја претставуваше Македонија на Евровизија, а еден

„Пееше со солзи во очите“ - Тамара топ тема во регионот

„Пееше со солзи во очите“ - Тамара топ тема во регионот

На втората полуфинална вечер на „Евровизија“ настапи и Тамара Тодевска под реден број 17, а доби овации и пофалби за настапот со кој се пласираше во финале. Доби поддршка од многу ѕвезди како Карлеуша, Марија шерифовиќ и Беквалац, а и медиумите во регионот пишуваат за неа. „Сестрата на Тијана Дапчевиќ ја претставуваше Македонија на Евровизија, а еден

„Пееше со солзи во очите“- Тамара топ тема во регионот

„Пееше со солзи во очите“- Тамара топ тема во регионот

„Пееше со солзи во очите“- Тамара топ тема во регионот На втората полуфинална вечер на „Евровизија“ настапи и Тамара Тодевска под реден број 17, а доби овации и пофалби за настапот со кој се пласираше во финале. Доби поддршка од многу ѕвезди како Карлеуша, Марија шерифовиќ и Беквалац, а и медиумите во регионот пишуваат за неа. „Сестрата на Тијана Дапчевиќ

„Пееше со солзи во очите“ - Тамара топ тема во регионот

„Пееше со солзи во очите“ - Тамара топ тема во регионот

На втората полуфинална вечер на „Евровизија“ настапи и Тамара Тодевска под реден број 17, а доби овации и пофалби за настапот со кој се пласираше во финале. Доби поддршка од многу ѕвезди како Карлеуша, Марија шерифовиќ и Беквалац, а и медиумите во регионот пишуваат за неа. „Сестрата на Тијана Дапчевиќ ја претставуваше Македонија на Евровизија, а еден

Тијана со емотивна изјава по вчерашниот настап на Тамара: „Те сакам сестре Тамара! Уште се тресам, маестрално, емотивно, беспрекорно!“

Тијана со емотивна изјава по вчерашниот настап на Тамара: „Те сакам сестре Тамара! Уште се тресам, маестрално, емотивно, беспрекорно!“

Тамара е во тел Авив, а нејзината Хана е во Белград, кај тета Тијана со која заедно го следела настапот на мама…Токму онаа тета која „кинела нерви“, советувала, каква песна да се избере, што да се напише за Евровизија…но токму Тијана вчера и днеес објавува постови за успехот ан својата сестра… Тамара Тодевска, нашата претставничка на овогодинешната

Еве ја реакцијата на Тијана Дапчевиќ кога слушна дека сестра и ни обезбеди влез во финале на Евровизија

Еве ја реакцијата на Тијана Дапчевиќ кога слушна дека сестра и ни обезбеди влез во финале на Евровизија

Пејачката Тијана Дапчевиќ се огласи на својот Инстаграм профил по пласирањето во финалето на Македонија како и на нејзината сестра Тамара Тодевска. Тамара Тодевска која е нашиот претставник на овогодинешната Евровизија која се случува во Тел Авив, Израел вчеравечер одлично ја изведе песната „Proud“ со што и обезбеди влез на земјата во финалето кое

Тијана призна: УШТЕ СЕ ТРЕСАМ!

Тијана призна: УШТЕ СЕ ТРЕСАМ!

Те сакам сесре Тамара! Уште се тресам, маестрално, емотивно, беспрекорно! По којзнае кој пат сум ГОРДА!, напиша Тијана по синоќешниот пласман на сестра и Тамара во големото евровизиско финале. Тијана не само што ја поддржа сестра си написмено, постојано објавуваше и видеа на Инстаграм а посебно интересен беше моментот на реакцијата кога името на Тамара

Тијана со емотивна изјава по вчерашниот настап на Тамара на Евровизија: Уште се тресам...

Тијана со емотивна изјава по вчерашниот настап на Тамара на Евровизија: Уште се тресам...

Тамара Тодевска, нашата преставничка на овогодинешната Евровизија која се случува во Тел Авив, Израел, вчеравечер одлично ја изведе песната „Proud“ со што нѝ обезбеди влез во финале, кое со нетрпение го очекуваме оваа сабота. Многу познати личности јавно ѝ честитаа на Тамара за успехот. Исто така и нејзините фанови се во неверување дека омилената пејачка,

Тијана призна: УШТЕ СЕ ТРЕСАМ!

Тијана призна: УШТЕ СЕ ТРЕСАМ!

Те сакам сесре Тамара! Уште се тресам, маестрално, емотивно, беспрекорно! По којзнае кој пат сум ГОРДА!, напиша Тијана по синоќешниот пласман на сестра и Тамара во големото евровизиско финале. Тијана не само што ја поддржа сестра си написмено, постојано објавуваше и видеа на Инстаграм а посебно интересен беше моментот на реакцијата кога името на Тамара