притисни ентер »

Вучиќ до Ердоган: Косово не е турско

Вучиќ до Ердоган: Косово не е турско

Коментирајќи ја најавата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган дека ќе почне со лобирање за независноста на Косово, претседателот на Србија Александар Вучиќ кажа дека ќе разговара со него. Коментирајќи ја најавата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган дека ќе почне со лобирање за независноста на Косово, претседателот на Србија Александар

ОВА НЕ Е ТУРСКО – Вучиќ му одговори на Ердоган

ОВА НЕ Е ТУРСКО – Вучиќ му одговори на Ердоган

Коментирајќи ја најавата на турскиот претседател дека ќе започне да лобира за независност на Косово, српскиот претседател Александар Вучиќ рече дека ќе разговара со него да му објасни како стојат работите. „Ердоган е голем политичар, реално, а Турција е голема сила. Ќе се обидам да разговарам со него. До 1 септември, според договорот од Вашингтон,

ОВА НЕ Е ТУРСКО – Вучиќ му одговори на Ердоган

ОВА НЕ Е ТУРСКО – Вучиќ му одговори на Ердоган

Коментирајќи ја најавата на турскиот претседател дека ќе започне да лобира за независност на Косово, српскиот претседател Александар Вучиќ рече дека ќе разговара со него да му објасни како стојат работите. „Ердоган е голем политичар, реално, а Турција е голема сила. Ќе се обидам да разговарам со него. До 1 септември, според договорот од Вашингтон,

„Ова не е турско, ќе се спротивставиме“, му рече Вучиќ на Ердоган за Косово

„Ова не е турско, ќе се спротивставиме“, му рече Вучиќ на Ердоган за Косово

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, најави дека Србија ќе се спротивстави доколку има ново лоби за признавање на независноста на Косово. На прашањето за најавата на претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, дека ќе го засили лобирањето за независноста на Косово, Вучиќ за ТВ Пинк изјави дека тоа е реално, бидејќи Турција е суперсила, а Ердоган

Вучиќ му одговори на Ердоган дека ќе се бори ако дојде до лобирање за признавање на Косово

Вучиќ му одговори на Ердоган дека ќе се бори ако дојде до лобирање за признавање на Косово

Претседателот Александар Вучиќ изјави денеска дека, според договорот од Вашингтон, и Белград и Приштина имаат обврска да се воздржат од кампања за повлекување или лобирање за признавање на независноста на Косово и додаде дека Србија ќе стори се за да ги заштити своите интереси, ако другата страна го крши тој договор, јави дописникот на МИА од Белград

ВУЧИЌ КОНТРА ЕРДОГАН ЗА ЛОБИРАЊЕТО ЗА КОСОВО: Турција е голема сила,  но не е Србија толку мала

ВУЧИЌ КОНТРА ЕРДОГАН ЗА ЛОБИРАЊЕТО ЗА КОСОВО: Турција е голема сила, но не е Србија толку мала

Србија ќе се спротивстави ако Турција лобира за Косово, му порача српскиот претседател Александар Вучиќ на својот турски колега, Реџеп Таип Ердоган. Вучиќ изјави денеска дека, според договорот од Вашингтон, и Белград и Приштина имаат обврска да се воздржат од кампања за повлекување или лобирање за признавање на независноста на Косово. Тој рече дека

Вучиќ му одговори на Ердоган дека ќе се бори ако дојде до лобирање за признавање на Косово

Вучиќ му одговори на Ердоган дека ќе се бори ако дојде до лобирање за признавање на Косово

Претседателот Александар Вучиќ изјави денеска дека, според договорот од Вашингтон, и Белград и Приштина имаат обврска да се воздржат од кампања за повлекување или лобирање за признавање на независноста на Косово и додаде дека Србија ќе стори се за да ги заштити своите интереси, ако другата страна го крши тој договор, јави дописникот на МИА од Белград

Вучиќ му одговори на Ердоган дека ќе се бори ако дојде до лобирање за признавање на Косово

Вучиќ му одговори на Ердоган дека ќе се бори ако дојде до лобирање за признавање на Косово

Претседателот Александар Вучиќ изјави денеска дека, според договорот од Вашингтон, и Белград и Приштина имаат обврска да се воздржат од кампања за повлекување или лобирање за признавање на независноста на Косово и додаде дека Србија ќе стори се за да ги заштити своите интереси, ако другата страна го крши тој договор, јави дописникот на МИА од Белград