притисни ентер »

Прв позитивен случај во Мото ГП: Валентино Роси заразен со ковид-19!
Прв позитивен случај во Мото ГП: Валентино Роси заразен со ковид-19!

Прв позитивен случај во Мото ГП: Валентино Роси заразен со ковид-19!

Возачот на Јамаха, Валентино Роси, добил позитивни резултати на коронавурисот, пренесуваат од неговата екипа. Меѓу возачите ова е втор случај, но прв во Мото ГП класата. Италијанецот нема да биде дел од трката во Арагон, а ќе се врати на патеките кога ќе добие негативен тест. All of the details https://t.co/PBGdbwqbz6 — Simon Patterson (@denkmit) October

И „Докторот“ е позитивен на ковид-19

И „Докторот“ е позитивен на ковид-19

Возачот на Јамаха, Валентино Роси, објави дека е позитивен на коронавирусот и дека ќе ја пропушти трката за Големата награда на Арагон која се вози овој викенд. За жал, не се чувствував добро. Коските ме болеа и имав мала треска, па веднаш повикав лекар кој двапати ме тестираше. Брзиот тест беше негативен, исто како и тестот што го направив во вторникот

Коските ме болеа и имав лесна треска: Роси позитивен на коронавирус

Коските ме болеа и имав лесна треска: Роси позитивен на коронавирус

Возачот на Јамаха, Валентино Роси е позитивен на коронавирусот, објави новинарот Сајмон Патерсон. Досега, ниту еден позитивен случај на новиот вирус не влијаеше на продолжението на шампионатот. За жал, утрово кога се разбудив не се чувствував добро. Коските ме болеа и имав лесна треска, веднаш отидов на лекар и двапати бев тестиран. Брз ПЦР-тест покажа

Валентино Роси позитивен на COVID-19 !!!

Валентино Роси позитивен на COVID-19 !!!

Возачот на Yamaha нема да вози во Арагон овој викенд, а под голем знак прашалник е и следниот тркачки викенд. За жал, се разбудив утрово и не се чувствував добро“, објави вчера Роси на социјалните мрежи. „Ме болеа коските и во неколку наврати имав треска. Веднаш повикав доктор. Направивме два теста: резултатот од брзиот тест за PCR беше негативен,

Валентино Роси позитивен на коронавирус

Валентино Роси позитивен на коронавирус

Возачот на Јамаха, Валентино Роси е позитивен на коронавирусот, објави новинарот Сајмон Патерсон. Ова е втор случај вкупно кај возачите, и прв во кралската класа. Досега, ниту еден позитивен случај на новиот вирус не влијаеше на продолжението на шампионатот. – За жал, утрово кога се разбудив не се чувствував добро. Коските ме болеа и имав лесна треска,

Валентино Роси позитивен на корона вирус

Валентино Роси позитивен на корона вирус

Возачот на Јамаха, Валентино Роси е позитивен на корона вирусот, објави новинарот Сајмон Патерсон. Ова е втор случај вкупно кај возачите, и прв во кралската класа. Досега, ниту еден позитивен случај на новиот вирус не влијаеше на продолжението на шампионатот. – За жал, утрово кога се разбудив не се чувствував добро. Коските ме болеа и имав лесна треска,

Роси позитивен на Ковид 19, ги пропушта трките во Арагон!

Роси позитивен на Ковид 19, ги пропушта трките во Арагон!

Валентино Роси ќе ја пропушти трката која викендов се вози на патеката Арагон во Шпанија откако излезе позитивен на тестирањето за Ковид 19 вирусот. Валентино Роси ќе ја пропушти трката која викендов се вози на патеката Арагон во Шпанија откако излезе позитивен на тестирањето за Ковид 19 вирусот. „Лут сум и тажен бидејќи ги почитував сите протоколи

Валентино Роси позитивен на коронавирус

Валентино Роси позитивен на коронавирус

Возачот на Јамаха, Валентино Роси е позитивен на коронавирусот, објави новинарот Сајмон Патерсон. Ова е втор случај вкупно кај возачите, и прв во кралската класа. Досега, ниту еден позитивен случај на новиот вирус не влијаеше на продолжението на шампионатот. – За жал, утрово кога се разбудив не се чувствував добро. Коските ме болеа и имав лесна треска,

Валентино Роси позитивен на ковид-19, ја пропушта трката во Арагон

Валентино Роси позитивен на ковид-19, ја пропушта трката во Арагон

Валентино Роси нема да се појави на трката во Арагон а веројатно ќе ја пропушти и втората трка на оваа патека које е на програмата следниот викенд, „докторот" е позитивен на ковид-19. Валентино Роси нема да се појави на трката во Арагон а веројатно ќе ја пропушти и втората трка на оваа патека које е на програмата следниот викенд, „докторот" е позитивен