притисни ентер »

Келце му украде уште еден пивотмен на Нант
Келце му украде уште еден пивотмен на Нант

Келце му украде уште еден пивотмен на Нант

По Николас Турна, кој од следната сезона ќе игра за Келце, полскиот шампион ангажираше уште еден кружен напаѓач на тимот на Нант. Станува збор за Ромарик Гиљо, кој е трета опција во францускиот тим на пивотменската позиција, по Турна и Печмалбек. Гиљо уште летово ќе се приклучи на Келце и ќе биде дел од триото со Хулен Агинагалде и Артем Каралек, а