притисни ентер »

Град Скопје демантира дека пропаднал камион на плоштад „Македонија“
Град Скопје демантира дека пропаднал камион на плоштад „Македонија“

Град Скопје демантира дека пропаднал камион на плоштад „Македонија“

Град Скопје демантира дека пропаднал камион на плоштад „Македонија“ Жалиме што на овој начин мораме да реагираме, но мораме да ја констатираме неподготвеноста на одредени медиуми соодветно да ги проверат информациите кои се пласираат на социјалните мрежи, креирани во партиски кујни, и ги претставуваат како кредибилни, велат од Град Скопје. -Вистината,

Одамна пропаднатиот камион измами многумина: Медиуми избрзаа да објават нова вест со стара фотографија

Одамна пропаднатиот камион измами многумина: Медиуми избрзаа да објават нова вест со стара фотографија

Фото: Маја Јаневска - Илиева Фотографија од пропаднат камион на плоштад „Македонија“ во Скопје, од несреќа што се случи на 23 ноември минатата година, измами дел од македонските медиуми кои денеска ја споделија како вест за нов инцидент на градскиот плоштад. „Пак пропадна камион во фонтаната на Плоштад Македонија“ и „Плоштадот Македонија повторно настрада

Ниту камион пропаднат, ниту дупка во фонтаната на плоштад

Ниту камион пропаднат, ниту дупка во фонтаната на плоштад

Во медиумите денеска се прошири вест дека повторно пропаднал камион на плоштадот Македонија. Но, фотографијата е од минатата година, кога камион пропадна кај фонтаната. Денешната фотографија, што ја објавија со вест, некои медиуми, беше постирана на Фејсбук-групата „Ѕид на сообраќајниот срам“. Дел од нив ја увидоа грешката и ја тргнаа објавата. На

Ниту пропаднат камион, ниту дупка во фонтаната на плоштад

Ниту пропаднат камион, ниту дупка во фонтаната на плоштад

Во медиумите денеска се прошири вест дека повторно пропаднал камион на плоштадот Македонија. Но, фотографијата е од минатата година, кога камион пропадна кај фонтаната. Денешната фотографија, што ја објавија со вест, некои медиуми, беше постирана на Фејсбук-групата „Ѕид на сообраќајниот срам“. Дел од нив ја увидоа грешката и ја тргнаа објавата. На

Град Скопје: Секој приод кон плоштадот „Македонија“ е забранет за возила

Град Скопје: Секој приод кон плоштадот „Македонија“ е забранет за возила

Од Град Скопје со демант на веста која се појави претпладнево на повеќето интернет медиуми. -Жалиме што на овој начин мораме да реагираме, но мораме да ја констатираме неподготвеноста на одредени медиуми соодветно да ги проверат информациите кои се пласираат на социјалните мрежи, креирани во партиски кујни, и ги претставуваат како кредибилни. Вистината,

Град Скопје: Ниту камион возел преку плоштадот, ниту пак пропаднал во фонтаната

Град Скопје: Ниту камион возел преку плоштадот, ниту пак пропаднал во фонтаната

Град Скопје попладнево ја демантираше веста кои ја објавија дел од медиумите дека повторно пропаднал камион кај фонтаната на плоштад Македонија. -Вистината, доколку медиумите кои објавија за наводно пропаднат камион на плоштадот „Македонија“ се интересираа, е дека овој настан не се случил. Ниту камион возел преку плоштадот „Македонија“, ниту пак пропаднал

ПЛОШТАД „МАКЕДОНИЈА“, СЕПАК, НЕМА ДУПКА- сликата од пропаднатиот камион е стара

ПЛОШТАД „МАКЕДОНИЈА“, СЕПАК, НЕМА ДУПКА- сликата од пропаднатиот камион е стара

Добивај вести на Viber По објавувањето на фотографијата за пропаднат камион во фонтаната на плоштадот „Македонија“ на Фејсбук, поратало Фактор ја пренесе информацијата, верувајќи во веродостојноста на објавата која беше објавена утрово. Сепак, проверките на терен покажуваат дека утрово нема пропаднато камион во фонтаната. Се извинувме на читателите

Ниту камион пропаднат, ниту дупка во фонтаната на плоштад

Ниту камион пропаднат, ниту дупка во фонтаната на плоштад

Во медиумите денеска се прошири вест дека повторно пропаднал камион на плоштадот Македонија. Но, фотографијата е од минатата година, кога камион пропадна кај фонтаната. Денешната фотографија, што ја објавија со вест, некои медиуми, беше постирана на Фејсбук-групата „Ѕид на сообраќајниот срам“. Дел од нив ја увидоа грешката и ја тргнаа објавата. На

Камион пропадна на Плоштад, но не утрово: Фотографијата е стара

Камион пропадна на Плоштад, но не утрово: Фотографијата е стара

На социјалните мрежи се шири фотографија од камион пропаднат во фонтаната на плоштадот „Македонија“, преземена од Фејсбук страната „ Ѕид на сообраќајниот срам “, а таму постирана утрово. Коментарот дека ваквите ситуации зачестија во главниот град, држи, но не држи информацијата за фотографијата која е стара, поточно од ноември минатата година.