притисни ентер »

Xiaomi се пофали со врвната градба на евтиниот Redmi Note 7
Xiaomi се пофали со врвната градба на евтиниот Redmi Note 7

Xiaomi се пофали со врвната градба на евтиниот Redmi Note 7

Xiaomi се пофали дека стартот на суб брендот Redmi со првиот самостоен смартфон Redmi Note 7 е речиси идентичен според стандардите во премиум класата без оглед што овој модел е значително поевтин. Redmi Note 7 е изработен со многу квалитетни материјали, а сите ранливи точки како влезот за nanoSIM картичката, камерата, USB Type C конекторот и аудио

Официјално Xiaomi Redmi Note 7: Буџетски смартфони со неверојатно моќни спецификации

Официјално Xiaomi Redmi Note 7: Буџетски смартфони со неверојатно моќни спецификации

Деновиве слушаме се почесто како буџетски смартфони нудат неверојано моќни спецификации. Па, колку добар може навистина да биде еден "евтин" телефон? Одговорот е, неверојатно добар.... Само неколку компании можат да се пофлат со одлични буџетски смартфони, а Xiaomi е дефинитивно една од нив. Компанијата неодамна го претстави новиот Redmi Note 7. Да

Xiaomi по стапките на Huawei ќе го издвои Redmi брендот

Xiaomi по стапките на Huawei ќе го издвои Redmi брендот

Xiaomi воведе нова маркетинг стратегија која е многу слична на стапките на Huawei кој претходно го издвои брендот Honor како посебна единица со поевтини смартфони. Xiaomi тоа ќе го направи со серијата Redmi која сега ќе стане нивни издвоен суб-бренд исто така наменет за поевтини смартфони кои се доволно моќни и квалитетни. За таа цел извршниот директор

Ценовно прифатлив, со солиден хардвер, Xiaomi го претстави Redmi Note 7

Ценовно прифатлив, со солиден хардвер, Xiaomi го претстави Redmi Note 7

Redmi отсега е посебен бренд на Xiaomi , а првиот самостоен телефон на Redmi е презентиран во Кина и ќе може да се купи за 5 дена. Redmi Note 7 чини само 150 долари на кинескиот пазар, а за европскиот се уште не ја знаеме цената. Моделот располага со 6,3 инчен Full HD+ дисплеј, сооднос на екранот од 84% и во дизајнот има мал засек во форма на капка,

„Редми Ноут 7“ – 48MП камера и ниска цена

„Редми Ноут 7“ – 48MП камера и ниска цена

Цената на „Редми Ноут 7“ во Кина започнува од 999 јуани (128 евра) за верзијата со 3ГБ РАМ и 32ГБ РОМ меморија, таа со 4ГБ / 64ГБ чини 1.199 јуани (153 евра), а со 6ГБ / 64ГБ се продава за 1.399 јуани (179 евра ). Преднарачките во Кина почнаа денес, а продажбите започнуваат на 15-ти јануари Пекинг, 10 јануари 2019 (МИА) – „Ксиаоми“ започна да не подготвува

Xiaomi го претстави смартфонот Redmi Note 7

Xiaomi го претстави смартфонот Redmi Note 7

Кон крајот на минатата година претседателот на компанијата Xiaomi, Лин Бин најави смартфон со камера од 48 мегапиксели, а сега тој уред е официјално претставен во јавност. Станува збор за смартфон кој припаѓа во основните модели на Redmi брендот наречен Redmi Note 7. Многу е сличен на поевтината верзија на моделот Mi Play кој беше претставен пред неколку

Xiaomi го претстави смартфонот Redmi Note 7

Xiaomi го претстави смартфонот Redmi Note 7

Кон крајот на минатата година претседателот на компанијата Xiaomi, Лин Бин најави смартфон со камера од 48 мегапиксели, а сега тој уред е официјално претставен во јавност. Станува збор за смартфон кој припаѓа во основните модели на Redmi брендот наречен Redmi Note 7. Многу е сличен на поевтината верзија на моделот Mi Play кој беше претставен пред неколку

Xiaomi го претстави Redmi Note 7

Xiaomi го претстави Redmi Note 7

Кон крајот на минатата година претседателот на компанијата Xiaomi, Лин Бин најави смартфон со камера од 48 мегапиксели, а сега тој уред е официјално претставен во јавност. Станува збор за смартфон кој припаѓа во основните модели на Redmi брендот наречен Redmi Note 7. Многу е сличен на поевтината верзија на моделот Mi Play кој беше претставен пред неколку

Ветено-испорачано: Xiaomi го претстави смартфонот со камера со 48 мегапиксели

Ветено-испорачано: Xiaomi го претстави смартфонот со камера со 48 мегапиксели

На крајот на минатата година, претседателот на компанијата Xiaomi Лин Бин најави смартфон со камера од 48 мегапиксели, а сега тој уред конечно беше претставен за јавноста. Се работи за смартфон што припаѓа на основните модели на брендот Redmi, кој го доби името Redmi Note 7. Многу е сличен на поевтиониот модел Mi Play што беше претставен пред неколку

Xiaomi го претстави смартфонот Redmi Note 7

Xiaomi го претстави смартфонот Redmi Note 7

Кон крајот на минатата година претседателот на компанијата Xiaomi, Лин Бин најави смартфон со камера од 48 мегапиксели, а сега тој уред е официјално претставен во јавност.Станува збор за смартфон кој припаѓа во основните модели на Redmi брендот наречен Redmi Note 7. Многу е сличен на поевтината верзија на моделот Mi Play кој беше претставен пред неколку