притисни ентер »

Нова улична трка: Формула 1 се проширува во Виетнам!
Нова улична трка: Формула 1 се проширува во Виетнам!

Нова улична трка: Формула 1 се проширува во Виетнам!

Со официјално соопштение за медиумите денеска беше обзнането дека од 2020 година ќе се организира трка за Големата награда на Виетнам. Ова е прва трка што ќе биде вклучена во календарот на Формула 1 откако раководењето со спортот како негов промотер го презема американската компанија „Либерти медија“. Компанијата вели дека со одлуката да влезе во зделката

Ф1 има нова улична трка: Виетнам влегува во календарот во 2020 година

Ф1 има нова улична трка: Виетнам влегува во календарот во 2020 година

Формула 1 официјално објави дека во календарот на трки за сезоната 2020 година официјално влегува и Големата награда на Виетнам. Ова ќе биде вкупно четврта улична трка и ќе се вози низ улиците на главниот град Ханој. Американските сопственици на Формула 1 најавија дека сакаат повеќе улични трки, а вметнувањето на виетнамското гран при е првиот чекор

Виетнам ја потврди Formula 1 трката

Виетнам ја потврди Formula 1 трката

Гласините дека Formula 1 ќе има трка во Виетнам во блиска иднина, вчера конечно беа потврдени од сопственикот на спортот Liberty Media и FIA Тие потврдија дека во 2020 година ќе станеме сведоци на Гран при на Виетнам. Трката ќе биде на улиците на главниот град Ханој и ќе го одбележи дебито на Formula 1 во Југоисточна Азија. Според локалните медиуми,

Не е лажна вест- Formula 1 од 2020 година ќе се вози во Виетнам

Не е лажна вест- Formula 1 од 2020 година ќе се вози во Виетнам

Првата голема награда на Виетнам ќе се одржи за две години поточно во 2020-та со цел на проширување на најпрестижното  автомобилско натпреварување Голема новина во Formuli 1 , е тоа дека октанскиот караван во 2020 г одина ќе има уште една дополнителна станица во Виетнам. Тоа би требало да биде четвртата по ред трка во таа сезона , и сега е повеќе од

ФИА ја покажа патеката во Виетнам за Ф1 2020

ФИА ја покажа патеката во Виетнам за Ф1 2020

Патека базирана на постоечки патишта во близина на Ханој, ќе ја збогати понудата на Ф1 во 2020 година. Кругот е долг 5.565 метри, има 22 свиока и два долги правца, едниот 800 метри, вториот 1.500 метри, па се предвидува дека на него ќе се развиваат брзини со над 335 километри на час. Патеката е главно улична, сепак има еден дел кој уште не е изграден

Претставена новата патека на Формула 1 во Виетнам

Претставена новата патека на Формула 1 во Виетнам

Првата нова патека , откако натпреварувањето во Ф1 во сопственост го презеде американската компанија Либерти Медија, е долга 5,5 километри и има 22 кривини. Заштитен знак на опваа нова патека се долгите делници од кои една е долга 1,5 километри , на која се очекува болидите да достигнат брзина и од 335 километри на час. патеката која минува низ улиците

Претставена новата трка на Ф1 во Виетнам

Претставена новата трка на Ф1 во Виетнам

Виетнам се вклучува во календарот на Формула 1 од 2020, а организаторите ја претставија стазата за уличната трка во Ханои. Станува збор за прва нова трака откако сопственик на натпреварувањето стана американската компанија Либерти Медија. Таа е долга 5,565 километри и има 22 кривини. Заштитниот знак и се долгите рамнини, од кој едниот е долг дури 1,5

Претставена новата трка на Ф1 во Виетнам

Претставена новата трка на Ф1 во Виетнам

Виетнам се вклучува во календарот на Формула 1 од 2020, а организаторите ја претставија стазата за уличната трка во Ханои. Станува збор за прва нова трака откако сопственик на натпреварувањето стана американската компанија Либерти Медија. Таа е долга 5,565 километри и има 22 кривини. Заштитниот знак и се долгите рамнини, од кој едниот е долг дури 1,5

Патеката во Виетнам е фантастична

Патеката во Виетнам е фантастична

Траката за Големата награда на Вијетнам ќе се најде во календарот на Формула 1 од 2020 година. Патеката во Ханој и ќе биде петта трка во првенството што че се вози на азиска почва по Сингапур, Кина, јапонија и Абу Даби. Трката во Ханои, иако е улична, ќе биде многу поразлична од сите други, бидејќи има три долги правци, од кои еден е долг 1.500 метри

Патеката во Виетнам е фантастична

Патеката во Виетнам е фантастична

Трката за Големата награда на Вијетнам ќе се најде во календарот на Формула 1 од 2020 година. Патеката во Ханој и ќе биде петта трка во првенството што че се вози на азиска почва по Сингапур, Кина, јапонија и Абу Даби. Трката во Ханои, иако е улична, ќе биде многу поразлична од сите други, бидејќи има три долги правци, од кои еден е долг 1.500 метри