притисни ентер »

Инфаркт-завршницата со хепиенд за Алкалоид, бутелци со скршени срца
Инфаркт-завршницата со хепиенд за Алкалоид, бутелци со скршени срца

Инфаркт-завршницата со хепиенд за Алкалоид, бутелци со скршени срца

Алкалоид и Бутел одиграа драматичен натпревар во осминафиналето од Купот на Македонија, во кој ракометарите на Алкалоид буквално во последната секунда славеа со 25-24 над скопскиот ривал. Херој беше репрезентативецот Мартин Серафимов, кој го псотигна победничкиот гол, и тоа од цепелин на асистенција на Иван Џонов, на две секунди до крајот, за огромна

Драма: Алкалоид со цепелин на Серафимов го скрши отпорот на Бутел

Драма: Алкалоид со цепелин на Серафимов го скрши отпорот на Бутел

Алкалоид и Бутел одиграа извонреден меч во полуфиналето од групната фаза од Купот на Македонија, во кој ракометарите на Алкалоид по голема драма славеа со 25-24 над скопскиот ривал. Херој беше репрезентативецот Мартин Серафимов, кој го псотигна победничкиот гол, и тоа од цепелин на асистенција на Иван Џонов, на две секунди до крајот, за огромна радост

Алкалоид со атрактивен цепелин во последниот напад го урна Бутел

Алкалоид со атрактивен цепелин во последниот напад го урна Бутел

Ракометарите на Алкалоид славеа со 25-24 против Бутел во Купот на Македонија и обезбеди финале во својата група. Двете екипи имаа добар почеток и резултатот беше израмнет по првите 30 минути (13-13), по што Алкалоид направи исчекор и поведе со 18-16. Бутел набрзо се врати во игра и израмни на 22-22, по што се играше израмнето до последните секунди,

Алкалоид со ЦЕПЕЛИН во последна секунда го победи Бутел!

Алкалоид со ЦЕПЕЛИН во последна секунда го победи Бутел!

Екипата на Алкалоид забележа голема победа над Бутел Скопје (25-24) во рамки на Купот на Македонија и обезбеди место во финалето во кое ќе игра за Ф4-турнирот во најмасовното македонско клупско натпреварување. Дуелот беше супер-драматичен, а се реши во последната секунда. Двата тима беа во егал константно, на полувремето беше 13-13, а потоа откако

КУП НА МАКЕДОНИЈА: Алкалоид со цепелин, во режија на Џонов и Серафимов го реши Бутел Скопје

КУП НА МАКЕДОНИЈА: Алкалоид со цепелин, во режија на Џонов и Серафимов го реши Бутел Скопје

Во четвртфиналната група која се игра во Автокоманда во рамките на Купот на Македонија, во финалето силите ќе ги одмерат Алкалоид и Вардар Неготино. Очекувано, Алкалоид и Бутел Скопје одиграа неизвесен натпревар, на крајот победата ја однесоа момците на Кирил Лазаров, славеа со 24-25, а херојот е Мартин Серафимов, погоди со звкукот на сирената за голема