притисни ентер »

Берни Сандерс на најдобар начин ја користи моменталната популарност
Берни Сандерс на најдобар начин ја користи моменталната популарност

Берни Сандерс на најдобар начин ја користи моменталната популарност

Фотографијата на сенаторот Берни Сандерс од инаугурацијата на новиот американски претседател Џо Бајден станал интернет сензација. Сега, маици со виралната фотографија од Берни може да стане дел од вашата гардероба, пишува "CNN". Соработниците на Сандерс од кампањата одлучиле да продаваат маички со сега веќе легендарната фотографија од "мрзеливиот Берни"

Авторот на легендарната фотографија со Берни Сандерс: Жалам што го фотографирав

Авторот на легендарната фотографија со Берни Сандерс: Жалам што го фотографирав

Брендан Смиаловски е фотографот кој стои зад виралната фотографија на Берни Сандерс, на инаугурацијата на американскиот претседател Џо Бајден, која го привлече вниманието на целиот свет, стана мем и служеше како инспирација за илјадници коментари на социјалните мрежи. Во интервју за „The Rolling Stone“, Смиаловски за првпат зборува за лудилото што

Кој е Берни Сандерс и зошто целиот свет е воодушевен од него: Аутсајдер кој совршено се вклопува насекаде!

Кој е Берни Сандерс и зошто целиот свет е воодушевен од него: Аутсајдер кој совршено се вклопува насекаде!

Во моментот кога сите погледи беа свртени кон Америка, еден човек го украде шоуто на Џо Бајден и стана неверојатно популарен. Станува збор за Берни Сандерс. Берни Сандерс (80) е демократски сенатор од Вермонт, кој стана неверојатно популарен на социјалните мрежи кога се појави на инаугурацијата на Бајден со необични ракавици на рацете. I really enjoyed

Берни Сандерс се огласи за мемињата

Берни Сандерс се огласи за мемињата

Ако се прашувавте дали американскиот сенатор Берни Сандерс ги видел мемињата инспирирани од неговата поза на седење во текот на инаугурацијата на Џо Бајден, одговорот е потврден. Гостувајќи во Late Night со Сет Мејерс, Сандерс ја објасни приказната зад фотографијата која стана хит на социјалните мрежи. „Само седев и се обидував да се стоплам“, вели

Берни Сандерс: Ги видов мемињата инспирирани од инаугурацијата

Берни Сандерс: Ги видов мемињата инспирирани од инаугурацијата

Ако се прашувавте дали американскиот сенатор Берни Сандерс ги видел мемињата инспирирани од неговата поза на седење во текот на инаугурацијата на Џо Бајден, одговорот е потврден. Гостувајќи во Late Night со Сет Мејерс, Сандерс ја објасни приказната зад фотографијата која стана хит на социјалните мрежи. „Само седев и се обидував да се стоплам“, вели

40 Најдобри мемиња со Берни Сандерс за време на инаугурацијата на претседателот Џо Бајден

40 Најдобри мемиња со Берни Сандерс за време на инаугурацијата на претседателот Џо Бајден

Сенаторот Берни Сандерс си седи сам на церемонијата за инаугурација на новиот американски претседател Џо Бајден, во бледо-кафена јакна, со скрстени раце и нозе, социјало дистанциран. На рацете носи големи, топли, плетени кафено-бели ракавици. Од сите историски фотографии од инаугурацијата на Џо Бајден како 46-ти американски претседател, веројатно најмалку

Маици со вирална фотографија од Берни Сандерс, приход за хуманитарни цели!

Маици со вирална фотографија од Берни Сандерс, приход за хуманитарни цели!

Поза, физичка оддалеченост, модна комбинација со шарени ракавици … сето тоа придонесе фотографијата на сенаторот Берни Сандерс од инаугурацијата на новиот американски претседател Џо Бајден да стане сензација на интернет. Фотографијата на која седи со скрстени нозе стана мим, а неговиот стил на облекување е наречен „мрзлив шик“. Соработниците на кампањата

Се огласи Берни Сандерс за мемињата кои го преплавија интернетот

Се огласи Берни Сандерс за мемињата кои го преплавија интернетот

Се огласи Берни Сандерс за мемињата кои го преплавија интернетот (Видео) Ако се прашувавте дали американскиот сенатор Берни Сандерс ги видел мемињата инспирирани од неговата поза на седење во текот на инаугурацијата на Џо Бајден, одговорот е потврден. Гостувајќи во Late Night со Сет Мејерс, Сандерс ја објасни приказната зад фотографијата која стана

Се огласи Берни Сандерс за мемињата кои го преплавија интернетот

Се огласи Берни Сандерс за мемињата кои го преплавија интернетот

Ако се прашувавте дали американскиот сенатор Берни Сандерс ги видел мемињата инспирирани од неговата поза на седење во текот на инаугурацијата на Џо Бајден, одговорот е потврден. Гостувајќи во Late Night со Сет Мејерс, Сандерс ја објасни приказната зад фотографијата која стана хит на социјалните мрежи. „Само седев и се обидував да се стоплам“, вели

 Се огласи и Берни откако стана хит со мемињата

Се огласи и Берни откако стана хит со мемињата

Ако се прашувавте дали американскиот сенатор Берни Сандерс ги видел мемињата инспирирани од неговата поза на седење во текот на инаугурацијата на Џо Бајден, одговорот е потврден. Гостувајќи во Late Night со Сет Мејерс, Сандерс ја објасни приказната зад фотографијата која стана хит на социјалните мрежи. „Само седев и се обидував да се стоплам“, вели