притисни ентер »

Сообраќајна несреќа на булевар Франклин Рузвелт, две лица пренесени на Ургентен
Сообраќајна несреќа на булевар Франклин Рузвелт, две лица пренесени на Ургентен

Сообраќајна несреќа на булевар Франклин Рузвелт, две лица пренесени на Ургентен

На булеварот Франклин Рузвелт во центарот на Скопје дојде до сообраќајна несреќа откако се судрија два автомобила, „Опел“ и „Цитроен“. Во сообраќајната несреќа повредени биле две лица кои веднаш биле пренесени на Ургентниот центар во Скопје. Очевидци за „А1он“ велат дека до несреќата дошло кога возачот на „Цитроенот“ изгубил контрола врз автомобилот

Почина возачот на „цитроенот“ кој удри во дрво на „Рузвелтова“

Почина возачот на „цитроенот“ кој удри во дрво на „Рузвелтова“

Почина возачот на „цитроенот“ кој попладнето удри во дрво на „Рузвелтова“. Според неофицијални болнички извори, тој при возењето доживеал срцев удар, а медицинските работници го реанимирале час и половина. Неофицијално станува збор за 32-годишен доктор кој извршуваше и високи партиски функции во владејачката СДСМ. Медиумите претходно шпекулираа дека

„Цитроен“ се разнел во дрво на “Рузвелтова“, двајца тешко повредени

„Цитроен“ се разнел во дрво на “Рузвелтова“, двајца тешко повредени

Возилото „цитроен Ц4“ е речиси целосно уништено по силниот удар во дрво на улицата „Рузвелтова“ во централното градско подрачје. Сообраќајката се случила попладне околу 16.30 часот. Од силината на ударот две лица се тешко повреди. – Во 16:38 пријавена е сообраќајка меѓу автомобил Цитроен и Опел. До сега две лица се пренесени во ургентен, велат од МВР

Сообраќајна несреќа на булевар Франклин Рузвелт, две лица пренесени на Ургентен

Сообраќајна несреќа на булевар Франклин Рузвелт, две лица пренесени на Ургентен

На булеварот Франклин Рузвелт во центарот на Скопје дојде до сообраќајна несреќа откако се судрија два автомобила, „Опел“ и „Цитроен“. Во сообраќајната несреќа повредени биле две лица кои веднаш биле пренесени на Ургентниот центар во Скопје. Очевидци за „А1он“ велат дека до несреќата дошло кога возачот на „Цитроенот“ изгубил контрола врз автомобилот

Хаос на Рузвелтова: Тешка сообраќајка, уништени две возила, има и повредени

Хаос на Рузвелтова: Тешка сообраќајка, уништени две возила, има и повредени

Попладнево се случи сообраќајка во близина на раскрсницата помеѓу улиците Рузвелтова и Орце Николов во која две лица имаат тешки телесни повреди и се пренесени на клинички, пренесува Сител . Според сведоштво на очевидци, возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во друг автомобил. Пијаниот возач се обидел да избега од местото на настанот

Тешка сообраќајка на Рузвелтова, две лица со брза помош на клиника

Тешка сообраќајка на Рузвелтова, две лица со брза помош на клиника

Денеска на улицата Рузвелтова, во близина на раскрсницата со Орце Николов, се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лца се повредени, а според очевидци, едното потешко. Очевидците сведочат дека возачот на возилото „Цитроен“ најпрво удрил во возило „Опел“, потоа почнал да бега, по што удрил во бетонски столбичња и завршил со удар во дрвото.

Сообраќајка на Рузвелтова: Удрило во возило и почнал да бега, завршил со удар во дрво

Сообраќајка на Рузвелтова: Удрило во возило и почнал да бега, завршил со удар во дрво

Распарчено возило и остатоци од крв сведечот за тешката сообраќајна незгода која попладнево се случи на булеварот „Франклин Рузвелт“. Очевидците сведочат дека возачот на возилото „Цитроен“ во видно алкохолозирана состојба најпрво удрил во возило „Опел“, потоа почнал да бега, по што удрил во бетонски столбичња и завршил со удар во дрвото. Полицијата

Сообраќајка во Скопје - двајца се повредени

Сообраќајка во Скопје - двајца се повредени

Двајца се повредени во тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево на крстосницата помеѓу улиците „Франклин Рузвелт“ и „Орце Николов“ во Скопје. Возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во друг автомобил. Ова го кажале очевидци на настанот. Тој се обидел да избега од местото на настанот преку тротоар и удрил во дрво. Истрагата ќе утврди

Двајца повредени во сообраќајката на Рузвелтова

Двајца повредени во сообраќајката на Рузвелтова

Две лица се тешко повреди по сообраќајната несреќа која попладнево се случи во близина на раскрсницата помеѓу улиците Рузвелтова и Орце Николов, потврдија од МВР. – Во 16:38 пријавена е сообраќајка меѓу автомобил Цитроен и Опел. До сега две лица се пренесени во ургентен, велат од полицијата. Според сведоштва на очевидци, на возачот на цитроенот” му