притисни ентер »

САД распишаа награда од 15 милиони долари за апсење на Николас Мадуро
САД распишаа награда од 15 милиони долари за апсење на Николас Мадуро

САД распишаа награда од 15 милиони долари за апсење на Николас Мадуро

Американскиот Стејт департмент денеска распиша награда од 15 милиони американски долари за информација што би довела до апсење или обвинување на разни државјани на Венецуела, меѓу кои е и претседателот Николас Мадуро. За повеќе западни земји Мадуро не е легитимен претседател на Венецуела. Вашингтон бара негова смена. -Департментот нуди награда во висина

САД распишаа награда од 15 милиони долари за апсење на Николас Мадуро

САД распишаа награда од 15 милиони долари за апсење на Николас Мадуро

Американскиот Стејт департмент денеска распиша награда од 15 милиони американски долари за информација што би довела до апсење или обвинување на разни државјани на Венецуела, меѓу кои е и претседателот Николас Мадуро. За повеќе западни земји Мадуро не е легитимен претседател на Венецуела. Вашингтон бара негова смена. -Департментот нуди награда во висина

САД го обвинија Мадуро за наркотероризам

САД го обвинија Мадуро за наркотероризам

САД го обвинија претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, за наркотероризам. Американските власти нудат 15 милиони долари за информации што би можеле да доведат до негово апсење, јавува Би-би-си. Оваа одлука ја објави државниот правобранител, Вилијам Бар. Покрај Мадуро, тие обвинија и други високи функционери во владата на Венецуела и нудат награда

САД нуди 15 милиони долари за апсење на Мадуро

САД нуди 15 милиони долари за апсење на Мадуро

Соединетите држави ќе дадат 15 милиони американски долари за информации што водат до апсење на венецуелскиот претседател Николас Мадуро, изјави државниот секретар Мајк Помпео. Помпео ја објави наградата откако Министерството за правда покрена обвиненија против Мадуро, опишувајќи го како обичен злосторник. „Венецуелскиот народ заслужува транспарентна,

САД распишаа потерница по Мадуро

САД распишаа потерница по Мадуро

Соединетите држави ќе дадат 15 милиони американски долари за информации што водат до апсење на венецуелскиот претседател Николас Мадуро за обвинение за трговија со дрога, изјави  државниот секретар Мајк Помпео. Помпео ја објави наградата откако Министерството за правда покрена обвиненија против Мадуро, опишувајќи го како обичен злосторник место како

САД распишаа награда од 15 милиони долари за апсење на Николас Мадуро

САД распишаа награда од 15 милиони долари за апсење на Николас Мадуро

Американскиот Стејт департмент денеска распиша награда од 15 милиони американски долари за информација што би довела до апсење или обвинување на разни државјани на Венецуела, меѓу кои е и претседателот Николас Мадуро. За повеќе западни земји Мадуро не е легитимен претседател на Венецуела. Вашингтон бара негова смена. -Департментот нуди награда во висина

САД распишаа награда од 15 милиони долари за апсење на Николас Мадуро

САД распишаа награда од 15 милиони долари за апсење на Николас Мадуро

Американскиот Стејт департмент денеска распиша награда од 15 милиони американски долари за информација што би довела до апсење или обвинување на разни државјани на Венецуела, меѓу кои е и претседателот Николас Мадуро. Вашингтон, 26 март 2020 (МИА) – Американскиот Стејт департмент денеска распиша награда од 15 милиони американски долари за информација

САД: Стејт департментот распиша награда од 15 милиони долари за апсење на претседателот на Венецуела Николас Мадуро

САД: Стејт департментот распиша награда од 15 милиони долари за апсење на претседателот на Венецуела Николас Мадуро

Американскиот Стејт департмент денеска распиша награда од 15 милиони американски долари за информација што би довела до апсење или обвинување на разни државјани на Венецуела, меѓу кои е и претседателот Николас Мадуро. За повеќе западни земји Мадуро не е легитимен претседател на Венецуела. Вашингтон бара негова смена. -Департментот нуди награда во

САД го обвинија Мадуро за наркотероризам, нудат 15 милиони долари за негово апсење

САД го обвинија Мадуро за наркотероризам, нудат 15 милиони долари за негово апсење

САД го обвинија претседателот на Венецуела Николас Мадуро за наркотероризам и нудат 15 милиони долари за информации кои би довеле до негово апсење, јавуваат агенциите. САД го обвинија претседателот на Венецуела Николас Мадуро за наркотероризам и нудат 15 милиони долари за информации кои би довеле до негово апсење, јавуваат агенциите. Оваа одлука ја