притисни ентер »

Буфон: Сега ги чекам внуците на Киеза, Турам, Веа и Малдини
Буфон: Сега ги чекам внуците на Киеза, Турам, Веа и Малдини

Буфон: Сега ги чекам внуците на Киеза, Турам, Веа и Малдини

Џанлуиџи Буфон е вистинска легенда во светот на фудбалот. Легендарниот голман после вчерашниот натпревар против Милан го размени дресот со синот на Паоло Малдини, Даниеле. Даниеле Малдини веќе некој период добива шанса во Милан. После натпреварот Буфон даде интересна изјава. „Во мојата колекција имам дресови од Киеза и неговиот син, Турам и неговиот

Колекцијата на Буфон: Ги имам дресовите од Киеза, Малдини, Веа и нивните синови, сега чекам и од внуците

Колекцијата на Буфон: Ги имам дресовите од Киеза, Малдини, Веа и нивните синови, сега чекам и од внуците

Легендарниот голман беше фантастичен на натпреварот во Купот против Милан, кој заврши 1-1. Веројатно најдобриот играч на Јувентус во првиот полуфинален натпревар има 42 години, но тој сè уште не е подготвен да ги обеси ракавиците. Зошто би заминал во пензија, ако се уште може да ги запре ударите како што го направи тоа синоќа? „Причината зошто сè уште

Џиџи Буфон со урнебесна изјава откако го размени дресот со младиот Малдини: Ги чекам и нивните внуци…

Џиџи Буфон со урнебесна изјава откако го размени дресот со младиот Малдини: Ги чекам и нивните внуци…

Легендарниот голман на Јувентус, Џиџи Буфон, вчера во прес зоната на „Сан Сиро“ се пофали дека по натпреварот со Милан го разменил дресот со синот на легендарниот Паоло Малдини, Даниеле. Младиот Даниеле Малдини извесен период добива можност да седи на клупата на првиот тим на Милан, а неодамна го имаше и сениорското деби за „росонерите“. Буфон за новинарите

Пиоли објасни зошто немало пенал за Јуве

Пиоли објасни зошто немало пенал за Јуве

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли се спротивстави на одлуката на судијата Паоло Валери да досуди пенал за Јувентус во првиот натпревар меѓу двете екипи во полуфиналето за Купот на Италија, кој заврши 1:1. „Црно-белите“ стигнаа до изедначување на „Сан Сиро“ со гол на Кристијано Роналдо од белата точка во 90-тата минута. Пеналот беше досуден за игра со

Во цел свет нема ваков случај: Јувентус на последните девет меча доби седум пенали

Во цел свет нема ваков случај: Јувентус на последните девет меча доби седум пенали

Во корист на Старата дама во просек се свират речиси по еден удар од белата точка на меч Јувентус има позитивен резултат 1:1, по првиот меч од полуфиналето во Купот против Милан и на реваншот пред своите навивачи ќе треба да си обезбеди место во финалето.Старата дама се спаси од пораз на гостувањето на „Сан Сиро“, во последната минута од мечот, кога

Пиоли објасни зошто немало пенал за Јуве

Пиоли објасни зошто немало пенал за Јуве

„Црно-белите“ стигнаа до изедначување на „Сан Сиро“ со гол на Кристијано Роналдо од белата точка во 90-тата минута. Пеналот беше досуден за игра со раката на Давид Калабрија. Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, се спротивстави на одлуката на судијата Паоло Валери да досуди пенал за Јувентус во првиот натпревар меѓу двете екипи во полуфиналето за Купот

Џиџи Буфон доби дрес од син му на Малдини, вика сега ги чека внуците

Џиџи Буфон доби дрес од син му на Малдини, вика сега ги чека внуците

Излегува Џиџи во тунелот под трибините на Сан Сиро и новинарите го застануваат. „За дресот на Даниел да ни кажеш два збора“. И Буфон со интересно излагање. Во полуфиналето на италијанскиот Куп, Милан и Јувентус одиграа 1:1. Домаќинот поведе преку Анте Ребиќ во 61’ минута, а Јуве израмни со гол од пенал во 90+1’ минута преку Кристијано Роналдо. Еден

Буфон: Роналдо е причината зошто се вратив во Јуве, имам дресови од синовите на Киеза, Малдини и Веа

Буфон: Роналдо е причината зошто се вратив во Јуве, имам дресови од синовите на Киеза, Малдини и Веа

Легендарниот голман беше фантастичен на натпреварот во Купот против Милан, кој заврши 1-1. Веројатно најдобриот играч на Јувентус во првиот полуфинален натпревар има 42 години, но тој сè уште не е подготвен да ги обеси ракавиците. Зошто би заминал во пензија, ако се уште може да ги запре ударите како што го направи тоа синоќа? „Причината зошто сè уште

Пиоли објасни зошто немало пенал за Јуве

Пиоли објасни зошто немало пенал за Јуве

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли се спротивстави на одлуката на судијата Паоло Валери да досуди пенал за Јувентус во првиот натпревар меѓу двете екипи во полуфиналето за Купот на Италија, кој заврши 1:1. „Црно-белите“ стигнаа до изедначување на „Сан Сиро“ со гол на Кристијано Роналдо од белата точка во 90-тата минута. Пеналот беше досуден за игра со