притисни ентер »

Нема бегање – Британската полиција доби Skoda Octavia RS so 245 KS
Нема бегање – Британската полиција доби Skoda Octavia RS so 245 KS

Нема бегање – Британската полиција доби Skoda Octavia RS so 245 KS

Британската полиција во својата службена флота доби нови возила. Станува збор за RS изведбата на најновата Škoda Octavia. Британските полицајци се првите кои ќе имаат можност да се возат во службена Octavia RS, а во нивната работа ќе им помога 2,0 литарскиот TSI мотор со 245 КС. До стотка според техничката спецификација, оваа верзија забрзува за 6,7

Британските полицајци ќе се возат во Octavia RS

Британските полицајци ќе се возат во Octavia RS

Автомобилите на чешкиот производител ги користат силите на многу земји, вклучувајќи ги и нашите, а „Октавија РС“ е веројатно предмет на желбите на многу полицајци. Како нема да биде кога го придвижува 2.0-литарски TSI турбо-бензинец со 245 коњски сили, што му овозможува на автомобилот да достигне од 0 до 100 km / h за само 6,7 секунди. Силата во овој