притисни ентер »

Трамп: Луѓе кои ја напуштиле или биле избркани од ФБИ  отвориле истрага за мене дека го отпуштив лажгото Коми
Трамп: Луѓе кои ја напуштиле или биле избркани од ФБИ  отвориле истрага за мене дека го отпуштив лажгото Коми

Трамп: Луѓе кои ја напуштиле или биле избркани од ФБИ отвориле истрага за мене дека го отпуштив лажгото Коми

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска напиша „експлозивни пораки“ на Твитер откако дозна дека Федаралното истражно биро (ФБИ) отворило истрага околу тоа дали шефот на Белата куќа тајно работел во интерес на Русија, а против интересите на САД. „Њујорк тајмс“ објави во петокот, наведувајќи ги како извори поранешни полициски претставници запознаени

Трамп за истрагата на ФБИ: Лажливиот Коми

Трамп за истрагата на ФБИ: Лажливиот Коми

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска напиша „експлозивни пораки“ на Твитер откако дозна дека Федаралното истражно биро (ФБИ) отворило истрага околу тоа дали шефот на Белата куќа тајно работел во интерес на Русија, а против интересите на САД. „Њујорк тајмс“ објави во петокот, наведувајќи ги како извори поранешни полициски претставници запознаени

Трамп за истрагата на ФБИ: Лажливиот Коми

Трамп за истрагата на ФБИ: Лажливиот Коми

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска напиша „експлозивни пораки“ на Твитер откако дозна дека Федаралното истражно биро (ФБИ) отворило истрага околу тоа дали шефот на Белата куќа тајно работел во интерес на Русија, а против интересите на САД. Вашингтон, 12 јануари 2019 (МИА) – Претседателот на САД Доналд Трамп денеска напиша „експлозивни пораки“

ФБИ истражува дали Трамп работел за Русија

ФБИ истражува дали Трамп работел за Русија

Во 2017 американското Федерално Истражно Биро отворило истрага за поврзаноста на Трамп со Русија , објави Њујорк Тајмс. ФБИ  одреден период по разрешувањето од фунцкија на Коми почнало со истрага за тоа дали Трамп работел со Русија против американски интереси, објави Њујорк тајмс повикувајќи се на свои извори. Во истрагата се работело на проценка дали

ФБИ истражувал дали Трамп работел за Русија!?

ФБИ истражувал дали Трамп работел за Русија!?

Амриканското истражно биро во 2017 отворило истрага да се утврди дали претседателот на САД, Доналд Трампр работел за Русија, објави „Њујорк Тајмс“, повикувајќи се на анонимни извори. Во ФБИ се загрижиле за однесувањето во мај 2017 година кога Трамп го разреши директорот на ФБИ Џејмс Коми, пишува весникот. Истрагата, наводно, била насочена да се утврди

Откритие кое би можело да ја потресе Америка: Протекле детали од досега непозната истрага на ФБИ против Трамп

Откритие кое би можело да ја потресе Америка: Протекле детали од досега непозната истрага на ФБИ против Трамп

Американски ФБИ во 2017-та отворил истрага за да утврди дали Доналд Трамп работи за Русија, објавил вчера "New York Times", повикувајќи се на анонимни извори. Истрагата на ФБИ брзо добила продолжение во истрагата која ја отворил посебниот обвинител Роберт Мулер за сомнежите околу соработката во предизборната кампања на Трамп и Русија. "New York Times"

ФБИ отвори истрага против Трамп и неговата поврзаност со Русија

ФБИ отвори истрага против Трамп и неговата поврзаност со Русија

Истрагата на ФБИ доби продолжени во истрагата на посебниот истражувач Роберт Милер за предизборната кампања на Трамп , потпомогната од Русија. ФБИ ја почнало истрагата во мај 2017 , веднаш по смената на неговиот директор Џејмс Коми. Во делот на разузнавачката истрага се утврдува дали свесно или несвесно Трамп работел за Москва , додека кривичниот дел

ФБИ испитува дали Трамп работел за Русија

ФБИ испитува дали Трамп работел за Русија

Њујорк тајмс објави дека американското Федерално биро за истраги отворило контраразузнавачка истрага во 2017 година за тоа дали претседателот Доналд Трамп работел за руски интереси. Весникот, цитирајќи неименувани поранешни службеници за спроведување на законот, објави дека истрагата за контраразузнавање првично била одвоена од тековната кривична истрага

ФБИ истражувале дали Трамп бил закана за националната безбедност

ФБИ истражувале дали Трамп бил закана за националната безбедност

Доналд Трамп и Џејмс Коми Федералното биро за истрага на САД (ФБИ) покренало истрага за претседателот Доналд Трамп откако тој на 9-ти мај 2017 година го отпушти тогашниот директор на на бирото Џејмс Коми. ФБИ денови по разрешувањето од фунцкија на Коми почнало со истрага за тоа дали Трамп работел со Русија против американски интереси, објави Њујорк