притисни ентер »

Реал со порака до Јувентус: Го сакате Иско, дајте ни го Дибала!
Реал со порака до Јувентус: Го сакате Иско, дајте ни го Дибала!

Реал со порака до Јувентус: Го сакате Иско, дајте ни го Дибала!

Денешната насловна страна на Тутоспорт пишува за голема трампа помеѓу Реал Мадрид и Јувентус, „кралевите" го бараат Пауло Дибала како дел од евентуалниот трансфер на Иско. Иско се наоаѓа во незавидна ситуација на Сантијаго Бернабеу, добива мала минутажа од Солари, во Ла Лига нема стартувано меч од октовмри кога Лопетеги беше на клупата, па се почесто

„Го сакате Иско? Дајте ни го Дибала“

„Го сакате Иско? Дајте ни го Дибала“

Реал Мадрид биле подготвени на договор со Јувентус, во врска со Иско, објави во саботата „Тутоспорт“. Реал би се откажале од Иско но само доколку го добијат Паоло Дибала. Иско е незадоволен од третманот што го има кај новиот тренер Сантијаго Солари и наводно побарал трансфер. Реал не сака да го продаде, а во светот не постои клуб што би ја платил откупната

Бомба од Италија, Реал му предложил на Јувентус голема трампа

Бомба од Италија, Реал му предложил на Јувентус голема трампа

Денешното издание на Тутоспорт вели дека Реал Мадрид го користи интересот на Јувентус за Иско за да стигне до услугите на Пауло Дибала. Иско се наоаѓа во незавидна ситуација на Сантијаго Бернабеу, добива мала минутажа од Солари па се почесто се говори за негово заминување. Голем број на клубови ја следат ситуацијата на Шпанија, и се шпекулира дека

„Бомба“ од Шпанија: Реал Мадрид му нуди мега-трампа на Јувентус!?

„Бомба“ од Шпанија: Реал Мадрид му нуди мега-трампа на Јувентус!?

Шпанските медиуми пишуваат дека претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез има генијален план и сака да му предложи мега-трампа на Јувентус. Иско не е омилен кај тренерот Сантијаго Солари, па веќе некое време го поврзуваат со трансфер во некој европски гигант, како што беа Челси и Манчестер сити, но во конкуренција се приклучи сега и Јувентус.

Јувентус го сака Иско, Перез им предложил спектакуларна размена!

Јувентус го сака Иско, Перез им предложил спектакуларна размена!

Во Реал имаат предлог за Јувентус, ако се навистина заинтересирани за Иско. Момчето од Малага дефинитивно е на пат да го напушти Реал Мадрид после пет години и да побара нов предизвик. Од кога Солари е во тимот Иско не добива шанса да го покажа својот потенцијал. Солари го користи Иско само кога треба да одмори од неговите стандардни првотимци во натпреварите

Се откажа и Флорентино – Иско е отпишан од Реал

Се откажа и Флорентино – Иско е отпишан од Реал

Иско едно време беше голема надеж на Реал Мадрид. Потоа не успеа да се наметне кај Анчелоти, па ни кај Зидан, а сега ни кај Солари. Единствен што веруваше во него беше Жулен Лопетеги, но тој кратко траеше на клупата на Реал и сега играчот од средниот ред повторно е во немилост. Од доаѓањето на Аргентинецот почна само два од 16 натпревари, не играше

Крена раце и Флорентино Перез: Иско е отпишан од Реал, освен ако…

Крена раце и Флорентино Перез: Иско е отпишан од Реал, освен ако…

Изгледа дека нема решение, Иско не му е по вкус на Солари, безволен е на тренинзите, како што посочува некогашниот играч и директор на клубот, одбрал да глуми жртва. И против Леганес остана на клупата, доби шанса во последните дваесеттина минути, но е јасно, ако остане Солари, Иско ќе мора да замине. Тој ќе го чека јуни, не му се брза, иако од пристигнувањето