притисни ентер »

Мицкоски: ПОТОНАА ВО ВОДА МАШИНИТЕ ВО РЕК, додека гледаат тендерите да ги добијат нивни фирми
Мицкоски: ПОТОНАА ВО ВОДА МАШИНИТЕ ВО РЕК, додека гледаат тендерите да ги добијат нивни фирми

Мицкоски: ПОТОНАА ВО ВОДА МАШИНИТЕ ВО РЕК, додека гледаат тендерите да ги добијат нивни фирми

Додека џебовите на власта се полнат, брутално се осиромашува народот, истата таа власт која се богати, го осиромашува народот, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во обраќањето на вечеерашниот митинг во Крива Паланка. Тој објасни дека државата влегува во инфлаторна спирала, цените на сите производи одат нагоре, поскапено е се во продавниците,

Мицкоски од Крива Паланка: Mашините за ископ потонaа, додека тие гледаа тендерите за РЕК Битола да ги добијат струмички фирми или Стентон

Мицкоски од Крива Паланка: Mашините за ископ потонaа, додека тие гледаа тендерите за РЕК Битола да ги добијат струмички фирми или Стентон

Мицкоски од митингот во Крива Паланка рече дека во земјава претстои енергетска криза и за тоа ја обвини владата Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на митингот од Крива Паланка рече дека владејачката СДСМ не нуди нови идеи и проекти, туку ги повторуваат истите ветувања што ги нуделе и пред четири години. „Од власта немаат ниту план, ниту програма

Мицкоски со фотографии: Ископите со јаглен се празни пред грејната сезона, рударските машини се удавени

Мицкоски со фотографии: Ископите со јаглен се празни пред грејната сезона, рударските машини се удавени

Во денешната „Тема на денот“, на телевизија ТВ Сител претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во врска со најавената енергетска криза илустрираше преку фотографии дека празни се депониите со јаглен пред грејната сезона, рударските машини се удавени, а Владата ќе увезувала јаглен од 50 милиони евра, кои Заев ги кажувал како да се негови, а тоа

Мицкоски: Ни претстои енергетска криза затоа што наместо да работат за РЕК, тие гледаа кој да го добие тендерот, струмички фирми или Стентон

Мицкоски: Ни претстои енергетска криза затоа што наместо да работат за РЕК, тие гледаа кој да го добие тендерот, струмички фирми или Стентон

Ова се локални избори со суштинска важност за правецот по кој ќе се движи државата. Ова се избори каде со вашиот избор праќате порака до власта. Дали сакате да владеат со апсолутната власт уште или сакате промени? Одговорот се чувствува во незадоволството од народот. А, тоа не е само незадоволство од неостварените ветувања на власта, туку и од нивната

Мицкоски: Ни претстои енергетска криза,наместо да работат за РЕК, гледаа кој да добие тендер

Мицкоски: Ни претстои енергетска криза,наместо да работат за РЕК, гледаа кој да добие тендер

Одговорот се чувствува во незадоволството од народот. А, тоа не е само незадоволство од неостварените ветувања на власта, туку и од нивната ароганција, потценувањето кое што го имаат кон народот и пазарењето со нашите идентитетски обележја, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот митинг во Кратово. Тој укажа дека брутално го осиромашуваат

Мицкоски: Поткупот е брутален и ова не е фер кампања

Мицкоски: Поткупот е брутален и ова не е фер кампања

Граѓаните во продавниците ќе видат кои се цените во споредба со лани. Дополнително на ова е енергетската криза, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето на Дневникот на ТВ Сител. Според него, празни се депониите со јаглен во РЕК Битола. -Не копаме јаглен. 300 камиони се потребни за РЕК Осломеј, а за РЕК Битола 900 камиони. Ние