притисни ентер »

Се разбуди фудбалерот на Ајакс кој речиси три години беше во кома!
Се разбуди фудбалерот на Ајакс кој речиси три години беше во кома!

Се разбуди фудбалерот на Ајакс кој речиси три години беше во кома!

Голема вест пристигнува од Амстердам, талентираниот фудбалер на Ајакс, Абделхак Нури се разбуди од кома. Голема вест пристигнува од Амстердам, талентираниот фудбалер на Ајакс, Абделхак Нури се разбуди од кома. По две години и девет месеци, фудбалерот на Ајакс, Нури се разбуди од кома. 22-годишниот фудбалер колабрираше на теренот во јули 2017 година

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома после три години!

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома после три години!

Во време на „Ковид-19“ и само лоши вести, конечно и една убава. Абделхак Нури, фудбалерот на Ајакс се разбуди од кома во која беше точно две години и девет месеци. Некогаш екстра талентираниот член на тимот од Амстердам, инаку голем пријател од детството на Френки де Јонг, сега е во својот дом, кој е прилагоден токму за неговата моментална здравствена

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома после три години!

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома после три години!

Во време на „Ковид-19“ и само лоши вести, конечно и една убава. Абделхак Нури, фудбалерот на Ајакс се разбуди од кома во која беше точно две години и девет месеци. Некогаш екстра талентираниот член на тимот од Амстердам, инаку голем пријател од детството на Френки де Јонг, сега е во својот дом, кој е прилагоден токму за неговата моментална здравствена

Состојбата на Нури се подобрува, но прогресот е многу спор!

Состојбата на Нури се подобрува, но прогресот е многу спор!

Состојбата на Абделхак Нури, поранешниот фудбалер на Ајакс кој доживеа срцев напад во 2017 и оштетување на мозокот, е подобрена, но тој уште е „врзан за креветот“ открива неговиот постар брат Абдерахим. Талентираниот фудбалер од средниот ред колабираше на пријателски меч со Вердер Бремен во 2017 година, кога по срцевиот напад доби постојано оштетување

По речиси три години: Апи Нури повеќе не е во кома, свесен е каде се наоѓа!

По речиси три години: Апи Нури повеќе не е во кома, свесен е каде се наоѓа!

Приказната за младиот и надежен Абделхак Нури ја расплака цела фудбалска спорстска јавност пред три години, бидејќи тоа што требаше да претставува шанса за талентиран фудбалер, се претвори во вистински кошмар на пријателски натпревар против Вердер Бремен. Популарниот Апи колабираше на средба против Вердер во летниот период во 2017-та година и поради

Чудо во Амстердам: Нури по две години се разбуди од кома

Чудо во Амстердам: Нури по две години се разбуди од кома

Во период на лоши вести ширум светот прекрасна информација доаѓа од Амстердам, каде фудбалерот на Ајакс, Абделхак Нури, се разбуди од кома повеќе од два години откако колабираше среде терен за време на натпревар на холандскиот гигант. Талентираниот ас на Ајакс се онесвести за време на пријателскиот меч со Вердер одигран на 8 јули 2017 година. Тој оттогаш

Фудбалер на Ајакс по речиси три години се разбуди од кома!

Фудбалер на Ајакс по речиси три години се разбуди од кома!

Голема вест пристигнува од Амстердам, талентираниот фудбалер на Ајакс, Абделхак Нури се разбуди од кома. По две години и девет месеци, фудбалерот на Ајакс, Нури се разбуди од кома. 22-годишниот фудбалер колабрираше на теренот во јули 2017 година и оттогаш беше во кома со мали шанси дека ќе се разбуди. Но сега тој е буден, спие, јаде, комуницира со

Чудо: По две години и девет месеци играчот на Ајакс се разбуди од кома!

Чудо: По две години и девет месеци играчот на Ајакс се разбуди од кома!

Во време кое е преплавено со лоши вести поврзани со пандемијата од Коронавирусот, една неверојатно добра вест Абделхак Нури беше еден од најголемите таленти на Ајакс, кога пред две години и девет месеци му се случи многу лоша работа. За време на еден пријателски меч против Вердер, во јули 2017 година, Нури наеднаш падна на теренот. Играчот на Ајакс

Чудо во Амстердам: Фудбалерот на Ајакс се разбуди од кома по речиси три години

Чудо во Амстердам: Фудбалерот на Ајакс се разбуди од кома по речиси три години

Играчот на Ајакс, Абделхак Нури излезе од кома во која беше од јули 2017 година. Во рамките на подготовките за следната сезона, младиот фудбалер за врска доживеа срцев удар при што претрпе и оштетување на мозокот. Веста дека повеќе не е во кома ја сподели неговиот брат кој додаде дека Абделхак заздравува и дека веќе ги движи устата и веѓите. Во овие

Фудбалер на Ајакс се пробуди од кома по речиси три години!

Фудбалер на Ајакс се пробуди од кома по речиси три години!

Талентираниот фудбалер на Ајакс, Абделах Нури, се пробуди од кома по речиси три години (две години и девет месеци). Мароканецот  во јули 2017 година, на еден пријателски натпревар против Вердер Бремен, падна како покосен на теренот, па итно беше префрлен во болница каде му беше констатиран проблем со срцето. Во тие моменти неговата здравствена состојба