притисни ентер »

И ПСЖ, клубот кој троши 371 милиони евра на плати, ќе ги крати трошоците
И ПСЖ, клубот кој троши 371 милиони евра на плати, ќе ги крати трошоците

И ПСЖ, клубот кој троши 371 милиони евра на плати, ќе ги крати трошоците

Пари Сен-Жермен, заедно со Манчестер сити, еден од најбогатите клубови на светот сериозно размислува на своите фудбалски мега-ѕвезди да им ги скрати платите и дури да ги прати во „делумна невработеност“, јавува „Л’Екип“. Претседателот на клубот, Насер Ал-Хелаифи според весникот е подготвен за ваков потег, со кој покрај намалени плати, фудбалерите би

И ПСЖ, клубот кој троши 371 милиони евра на плати, ќе ги крати трошоците

И ПСЖ, клубот кој троши 371 милиони евра на плати, ќе ги крати трошоците

Пари Сен-Жермен, заедно со Манчестер сити, еден од најбогатите клубови на светот сериозно размислува на своите фудбалски мега-ѕвезди да им ги скрати платите и дури да ги прати во „делумна невработеност“, јавува „Л’Екип“. Претседателот на клубот, Насер Ал-Хелаифи според весникот е подготвен за ваков потег, со кој покрај намалени плати, фудбалерите би

Претседателот на ПСЖ ја поддржува иницијативата за намалување на платите во Лига 1

Претседателот на ПСЖ ја поддржува иницијативата за намалување на платите во Лига 1

– Претседателот на Пари Сен Жермен, Насер Ал-Хелаифи ја поддржа идејата за намалување на платите на играчите во Лига 1 поради пандемијата од коронавирус. Ова ќе им помогне на клубовите да ги ограничат загубите додека сезоната не продолжи. ПСЖ најмногу троши на плати во сите клубови во Лига 1. Минатата сезона, парижаните на своите играчи им дадоа надомест

Платата на Нејмар е 25 милиони повеќе од онаа на Мбапе

Платата на Нејмар е 25 милиони повеќе од онаа на Мбапе

Проценетиот за најскапи фудбалер на светот во моментот – Килијан Мбапе има драматично помала плата од неговиот соиграч во Пари Сен Жермен – Нејмар. Според „Франс Фудбал“, францускиот фудбалер заработува 21,2 милиони евра годишно, додека бразилскиот техничар собира 48,9 милиони евра. Станува збор само за платите во францускиот клуб без вклучување на

Претседателот на ПСЖ ја поддржува иницијативата за намалување на платите во Лига 1

Претседателот на ПСЖ ја поддржува иницијативата за намалување на платите во Лига 1

Париз, 25 март 2020 (МИА) – Претседателот на Пари Сен Жермен, Насер Ал-Хелаифи ја поддржа идејата за намалување на платите на играчите во Лига 1 поради пандемијата од коронавирус. Ова ќе им помогне на клубовите да ги ограничат загубите додека сезоната не продолжи. ПСЖ најмногу троши на плати во сите клубови во Лига 1. Минатата сезона, парижаните на

Платата на Нејмар е 25 милиони повеќе од онаа на Мбапе

Платата на Нејмар е 25 милиони повеќе од онаа на Мбапе

– Проценетиот за најскапи фудбалер на светот во моментот – Килијан Мбапе има драматично помала плата од неговиот соиграч во Пари Сен Жермен – Нејмар. Според „Франс Фудбал”, францускиот фудбалер заработува 21,2 милиони евра годишно, додека бразилскиот техничар собира 48,9 милиони евра. Станува збор само за платите во францускиот клуб без вклучување

„Франс Фудбал“: Платата на Нејмар е 27 милиони повеќе од онаа на Мбапе

„Франс Фудбал“: Платата на Нејмар е 27 милиони повеќе од онаа на Мбапе

Проценетиот за најскапи фудбалер на светот во моментот – Килијан Мбапе има драматично помала плата од неговиот соиграч во Пари Сен Жермен – Нејмар. Според „Франс Фудбал“, францускиот фудбалер заработува 21,2 милиони евра годишно, додека бразилскиот техничар собира 48,9 милиони евра. Станува збор само за платите во францускиот клуб без вклучување на

Претседателот на ПСЖ ја поддржува иницијативата за намалување на платите во Лига 1

Претседателот на ПСЖ ја поддржува иницијативата за намалување на платите во Лига 1

ПСЖ најмногу троши на плати во сите клубови во Лига 1. Минатата сезона, парижаните на своите играчи им дадоа надомест за 371 милиони евра. Покрај тоа, 11-те најскапи играчи од Шампионатот се од Пари Сен Жермен. Париз, 25 март 2020 (МИА) – Претседателот на Пари Сен Жермен, Насер Ал-Хелаифи ја поддржа идејата за намалување на платите на играчите во Лига

Најскапиот фудбалер на денешницата заработува двојно помалку од Нејмар!

Најскапиот фудбалер на денешницата заработува двојно помалку од Нејмар!

И покрај годините, Аргентинецот Лионел Меси (32) и Португалецот Кристијано Роналдо (35), се уште важат за најдобри фудбалери во моментов, но не и најскапи според трансфер-пазарот. Како што нпишува „Франс Фудбал“, најскапиот играч на денешницата е Килијан Мбапе. Одличниот Французин чини 200 милиони евра, барем колку што кажуваше сумата до појавувањето

Платата на Нејмар е 25 милиони повеќе од онаа на Мбапе

Платата на Нејмар е 25 милиони повеќе од онаа на Мбапе

Париз, 25 март 2020 (МИА)- Проценетиот за најскапи фудбалер на светот во моментот – Килијан Мбапе има драматично помала плата од неговиот соиграч во Пари Сен Жермен – Нејмар. Според „Франс Фудбал“, францускиот фудбалер заработува 21,2 милиони евра годишно, додека бразилскиот техничар собира 48,9 милиони евра. Станува збор само за платите во францускиот