притисни ентер »

Ракометарите ја почувствуваа Струмица, Димитриевски ново име кај Брестовац
Ракометарите ја почувствуваа Струмица, Димитриевски ново име кај Брестовац

Ракометарите ја почувствуваа Струмица, Димитриевски ново име кај Брестовац

Ракометната репрезентација на Македонија пристигна во Струмица и го одработе последниот тренинг како подготовка за натпреварот против Грција кој се игра во рамки на квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2020 година. Сите ракометари се на број, со исклучок на Кукоски, кој се повреди и го откажа својот настап на натпреварот со јужниот сосед

Брестовац потврди дека ќе игра Велко Марковски

Брестовац потврди дека ќе игра Велко Марковски

„Велко Марковски е добро, ќе игра в недела и ќе може да ни помогне за последниот меч со Грција. Нема да може да сметам на Стоилов и Кукоски“, потврди селекторот Данило Брестовац и додаде: „На местото на Кукоски, Дарко Димитриевски ќе биде замената. Тој може да ни помогне на тие позиции три и четири и да затвори во одбраната, мислам дека ќе биде корисен

ЕДНА ДОБРА ВЕСТ: Велко Маркоски ќе игра в недела со Грција

ЕДНА ДОБРА ВЕСТ: Велко Маркоски ќе игра в недела со Грција

Бекот Велко Маркоски, кој е важен за нашата одбрана ќе биде во тимот на Данило Брестовац против Грција, в недела, во последниот натпревар од квалификациите ЕУРО 2020. Маркоски претрпе мал потрес на мозокот во дуелот со Турција во средата, но лекарските прегледи покажаа дека нема сериозни последеци или дополнително проблеми, а и Велко се чувствува добро

Македонија од денеска во „Парк“, Димитриевски е новото име во тимот

Македонија од денеска во „Парк“, Димитриевски е новото име во тимот

Машкиот национален тим денеска патува за Струмица и ќе има два дена за аклиматизација во салата „Парк“, каде в недела (18 часот) ќе ја пречека Грција во последниот натпревар од квалификациите за ЕУРО 2020. Селекторот Данило Брестовац има еден куп здравствени главоболки, па и натаму се прават комбинации за ликот на тимот со кој ќе се истрча против јужниот

Дарко Димитриевски е новото име во националниот тим пред дуелот со Грција

Дарко Димитриевски е новото име во националниот тим пред дуелот со Грција

Средниот бек на шпанскиот тим Синфин Сантандер, Дарко Димитриевски, е новото име во националниот тим на Македонија пред последниот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство во 2020 година. Тој долго време е на поширокиот список на сите селектори, но никогаш не ја добиваше вистинската шанса. Сепак Данило Брестовац го повика на тренинзи

Македонските ракометари официјално со нов (шести) настап на ЕП

Македонските ракометари официјално со нов (шести) настап на ЕП

Машката македонска ракометна репрезентација и официјално обезбеди нов настап на завршницата на Европскиот шампионат Традицијата и континуитетот на настапи на големите натпреварувања, во случајот Европското првенство што ќе се игра догодина, македонските ракометари го потврдија со тешката победа на гостувањето во Турција. Победата е дотолку повреда

Ново откажување: Брестовац остана и без Кукоски против Грција

Ново откажување: Брестовац остана и без Кукоски против Грција

Македонската ракометна репрезентација синоќа го потврди своето учество на нов континентален собир, откако со победата на гости кај Турција си обезбеди петто учество во низа на Европските првенства. Но, квалификациската битка не е завршена. Нашите момци в недела ќе се сретнат со Грција , а овој дуел е од големо значење. Со евентуална победа или реми,

Брестовац: Покажуваме карактер на големи репрезентации…

Брестовац: Покажуваме карактер на големи репрезентации…

Данило Брестовац ја оствари зацртаната цел при своето доаѓање на кормилото на македонската репрезентација, да стигне до билет за ЕП 2020 и да го одржи континуитетот на настапи на нашиот национален тим на големите натпреварувања. „Генереално гледано, задоволен сум од резултатите бидејќи она што беше најважно е остварено, и тоа едно коло пред крајот

Проблеми пред Грција: По Стоилов, отпадна уште еден играч, „виси“ и Велко Маркоски

Проблеми пред Грција: По Стоилов, отпадна уште еден играч, „виси“ и Велко Маркоски

Селекторот Данило Брестовац се соочува со сериозни проблеми во пресрет на последниот натпревар од овие квалификации против Грција. Дејан Манасков не играше ниту во Турција, а по враќањето во Скопје пивотот Стојанче Стоилов заминува на операција, па нема да настапи во Струмица. Згора на тоа, поради повреда заработена на вчерашниот меч од комбинација

Ракометарите утре се селат во Струмица: Се стравува за Маркоски, Кукоски во „аут“ за Грција

Ракометарите утре се селат во Струмица: Се стравува за Маркоски, Кукоски во „аут“ за Грција

Македонската ракометна репрезентација последниот дуел од овој квалификациски циклус за пласман на Европското првенство 2020 година го игра против Грција во Струмица. На оваа средба селекторот Данило Брестовац како што беше најавено нема да смета на сулугите на Стојанче Стоилов, кој денеска беше опериран во „Аџибадем Систина“, претходно поради проблем