притисни ентер »

Ѓоковиќ откри каде ги чува сите трофеи кои ги освоил
Ѓоковиќ откри каде ги чува сите трофеи кои ги освоил

Ѓоковиќ откри каде ги чува сите трофеи кои ги освоил

По титулата во Токио и Париз, Новак Ѓоковиќ ги впери очите на трофејот на завршниот турнир во Лондон. Српскот тенисер воедно ќе игра и за првото место на АТП листата, за кое конкуренција има во Рафаел Надал . Досега во кариерата 32-годишникот има освоено 77 титули, а сега откри каде се тие и што прави со нив. „Не ги чувам трофеите дома (во Монте Карло)