притисни ентер »

Пуштени од станица близнаците од „Пука козметика“
Пуштени од станица близнаците од „Пука козметика“

Пуштени од станица близнаците од „Пука козметика“

Ослободени се од притвор рап артистите од „Пука козметика“, Дарко и Жарко Масларковски, кои синоќа на протестот пред Собрание беа уапсени за напад на службено лице и беа задржани во полициската станица во Кисела Вода. На Дарко Масларковски по наредна на јавен обвинител му е одземен мобилниот телефон. МВР ги терети по член 383 од Кривичниот законик-

Близнаците од „Пука козметика“ пуштени од станица

Близнаците од „Пука козметика“ пуштени од станица

Рап артистите од „Пука козметика“, Дарко и Жарко Масларковски, кои синоќа на протестот пред Собрание беа уапсени за напад на службено лице и беа задржани во полициската станица во Кисела Вода, денес се ослободени од притвор. На Дарко Масларковски по наредна на јавен обвинител му е одземен мобилниот телефон. МВР ги терети по член 383 од Кривичниот законик-

Приведени браќата од „Пука козметика“ на синоќешниот протест пред Собранието

Приведени браќата од „Пука козметика“ на синоќешниот протест пред Собранието

Раперот Дарко Масларковки од дуото „Пука козметика“ на Фејсбук објави видео за тоа како се чувствува по изгласувањето на уставните промени и новото име Северна Македонија… Еве што се случувало синоќа… Gepostet von Дарко Масларковски am Freitag, 11. Januar 2019 За овој настан има реакција и од МВР. Ова е реакцијата: „На 11.01.2019 година околу 21,20

Двајца скопјани физички нападнале полициски службеник

Двајца скопјани физички нападнале полициски службеник

МВР информира дека вчера околу 21 часот на улицата Димитрие Чуповски во близина на Порта Македонија, едно непознато лице физички нападнало полициски службеник. Лицето веднаш по нападот било приведено, но пред да биде внесено во службено возило дошло друго лице, кое исто така физички го нападнало полицискиот службеник, посочуваат од полицијата. Двете

Двајца скопјани физички нападнале полициски службеник

Двајца скопјани физички нападнале полициски службеник

МВР информира дека вчера околу 21 часот на улицата Димитрие Чуповски во близина на Порта Македонија, едно непознато лице физички нападнало полициски службеник. Лицето веднаш по нападот било приведено, но пред да биде внесено во службено возило дошло друго лице, кое исто така физички го нападнало полицискиот службеник, посочуваат од полицијата. Двете

Двајца скопјани физички нападнале полициски службеник

Двајца скопјани физички нападнале полициски службеник

МВР информира дека вчера околу 21 часот на улицата Димитрие Чуповски во близина на Порта Македонија, едно непознато лице физички нападнало полициски службеник. Лицето веднаш по нападот било приведено, но пред да биде внесено во службено возило дошло друго лице, кое исто така физички го нападнало полицискиот службеник, посочуваат од полицијата. Двете

Двајца скопјани физички нападнале полициски службеник

Двајца скопјани физички нападнале полициски службеник

МВР информира дека вчера околу 21 часот на улицата Димитрие Чуповски во близина на Порта Македонија, едно непознато лице физички нападнало полициски службеник. Лицето веднаш по нападот било приведено, но пред да биде внесено во службено возило дошло друго лице, кое исто така физички го нападнало полицискиот службеник, посочуваат од полицијата. Двете

Дарко и Жарко од “Пука козметика” приведени пред Собранието за напад на полицаец

Дарко и Жарко од “Пука козметика” приведени пред Собранието за напад на полицаец

На протестот пред Собранието синоќа бил приведен раперот Жарко Масларковски од дуото „Пука козметика“ , но и неховиот брат Дарко, кој објави видео од приведувањето. За настанот преку соопштението информираат и од Министерството за внатрешни работи. „На 11.01.2019 година околу 21,20 часот на улицата “Димитрие Чуповски“ во близина на Порта Македонија,

Две лица нападнале полицајци во близина на ,,Порта Македонија”

Две лица нападнале полицајци во близина на ,,Порта Македонија”

На 11.01.2019 година околу 21,20 часот на улицата “Димитрие Чуповски“ во близина на Порта Македонија, едно непознато лице физички нападнало полициски службеник, соопштува МВР. Лицето било приведено, но пред да биде внесено во службено возило дошло друго лице, кое исто така физички нападнало полициски службеник. Двете лица се приведени во Полициската