притисни ентер »

Денвер избори учество во плејофот
Денвер избори учество во плејофот

Денвер избори учество во плејофот

Екипата на Денвер нагетс обезбеди учество во разигрувањето за титулата во НБА-лигата и покрај поразот од Лос Анџелес лејкерс ноќеска на гостински терен со 93:89. Поразот на Портланд од Атланта (114:123) му обезбеди на Денвер едно од првите шест места во Западната конференција. Нагетс ја прекинаа серијата од пет победи по ред, но го задржаа третото

Денвер избори учество во плејофот

Денвер избори учество во плејофот

Екипата на Денвер нагетс обезбеди учество во разигрувањето за титулата во НБА-лигата и покрај поразот од Лос Анџелес лејкерс ноќеска на гостински терен со 93:89. Поразот на Портланд од Атланта (114:123) му обезбеди на Денвер едно од првите шест места во Западната конференција. Нагетс ја прекинаа серијата од пет победи по ред, но го задржаа третото

Денвер избори учество во плејофот

Денвер избори учество во плејофот

Екипата на Денвер нагетс обезбеди учество во разигрувањето за титулата во НБА-лигата и покрај поразот од Лос Анџелес лејкерс ноќеска на гостински терен со 93:89. Поразот на Портланд од Атланта (114:123) му обезбеди на Денвер едно од првите шест места во Западната конференција. Нагетс ја прекинаа серијата од пет победи по ред, но го задржаа третото

Денвер избори учество во плејофот

Денвер избори учество во плејофот

– Екипата на Денвер нагетс обезбеди учество во разигрувањето за титулата во НБА-лигата и покрај поразот од Лос Анџелес лејкерс ноќеска на гостински терен со 93:89. Поразот на Портланд од Атланта (114:123) му обезбеди на Денвер едно од првите шест места во Западната конференција. Нагетс ја прекинаа серијата од пет победи по ред, но го задржаа третото

Со Јокиќ Денвер не може да не игра во плеј офот

Со Јокиќ Денвер не може да не игра во плеј офот

Екипата на Денвер нагетс обезбеди учество во разигрувањето за титулата во НБА-лигата и покрај поразот од Лос Анџелес лејкерс ноќеска на гостински терен со 93:89. Поразот на Портланд од Атланта (114:123) му обезбеди на Денвер едно од првите шест места во Западната конференција. Нагетс ја прекинаа серијата од пет победи по ред, но го задржаа третото