притисни ентер »

Овие 3 евтини чаеви како со рака ќе ги отстранат симптомите на пролетните алергии
Овие 3 евтини чаеви како со рака ќе ги отстранат симптомите на пролетните алергии

Овие 3 евтини чаеви како со рака ќе ги отстранат симптомите на пролетните алергии

Пролетните алергии се веќе во полн ек. Ви претставуваме три евтини чаеви кои се вистински спас! Чај од коприва Копривата, иако може да се поврзе со чешање во детството, всушност е ризница со лековити својства. Овој чај има одлични антиинфламаторни својства и помага при затнат нос. Студија на 40 доброволци покажала дека оние кои консумирале екстракт