притисни ентер »

Alessandro Michele е новиот креативен директор на Valentino
Alessandro Michele е новиот креативен директор на Valentino

Alessandro Michele е новиот креативен директор на Valentino

Alessandro Michele e именуван за креативен директор од Jacol Venturini, извршен директор на Valentinо, со кој порано работеле во Gucci. Michele ќе ја преземе новата функција на втори април, а првата колекција со која ќе се појави во јавноста ќе биде наменета за пролет/лето 2025, за Paris Fashion Week, во септември годинава. Во изјава за медиумите,

Креативните директори се менуваат како чорапи, што значи тоа за луксузните брендови?

Креативните директори се менуваат како чорапи, што значи тоа за луксузните брендови?

Алесандро Микеле, собореното момче на Гучи, се враќа од кавгата како нов креативен директор на Валентино. Модниот свет по последно време се се врти , додека дизајнерите од некои од најголемите светски луксузни етикети продолжуваат со продолжената игра на музичките столчиња. Но, оваа недела, работите се свртеа кога поранешниот дизајнер на Гучи Алесандро