притисни ентер »

Дисквалификуван екс-шампионот на релито Дакар
Дисквалификуван екс-шампионот на релито Дакар

Дисквалификуван екс-шампионот на релито Дакар

Поранешниот шампион на релито Дакар, Андреј Каргинов е дисквалификуван од годинешното издание на трката, во конкуренцијата на камиони, откако со своето возило удрил гледач на патеката, а потоа не застанал и не покажал интерес за состојбата на гледачот. Рускиот возач настапува за „Камаз“, а релито Дакар успеа да го освои во 2014 година. Инцидентот,

Dakar 2019 еден од тимовите на KAMZ дисквалификуван поради газење гледачи!

Dakar 2019 еден од тимовите на KAMZ дисквалификуван поради газење гледачи!

Андреј Каргинов возачот на Kamazи неговата посада се дисквалификувани од 41 издание на Dakar, откако прегазиле неколку гледачи кои го следеле ова рели од непосредна близина Дисквалификацијата на Андрек Каргинов (Andrey Karginov) од Dakar 2019 е резултат на инцидентот со гледач . Имено еден гледач од Јужна Африка стар 60 години заедно со уште петмина

Хаос на Дакар: Возач на Камаз прегази гледач и продолжи да вози како ништо да не се случило

Хаос на Дакар: Возач на Камаз прегази гледач и продолжи да вози како ништо да не се случило

Петтата етапа на годинешното издание на најтешкото рели Дакар ни донесе една непријатна сцена, при која во прв план се најде рускиот возач Каргинов кој поради несовесно возење и нехумана постапка на крајот беше дисквалификуван од одговорните лица. Возачот на рускиот тим Камаз постапи крајно несовесно при возењето во дините, бидејќи влета во група гледачи

Русин удри во гледачи на Рели Дакар па го дисквалификуваа

Русин удри во гледачи на Рели Дакар па го дисквалификуваа

Рускиот тим КамАЗ-мастер е исфрлен од понатамошното рели Дакар затоа што возачот Андреј Каргинов ај што удри во група гледачи во пустината, туку си продолжи како ништо да не било. Рускиот возач удрил 60-годишен маж од Јужна Африка при што овој доживел повреда на бедрената коска и со хеликоптер бил префрлен во болница. Каргинов бил победник на Дакар

Дакар Рели: Каргинов отстранет од Дакар после судар со публика

Дакар Рели: Каргинов отстранет од Дакар после судар со публика

Возачот на Камаз Андреј Каргинов, победник на две етапи на ова издание на Дакар и еден од фаворитите за победа во класата Камиони, беше дисквалификуван од релито после инцидент со гледач од публиката на петтата етапа од релито… Инцидентот се случи кога 60-годишен Јужно Африканец кој стоел во група од пет гледачи надвор од зоната за публика, беше удрен