притисни ентер »

Тројца загинати и десетици повредени во експлозијата во Париз
Тројца загинати и десетици повредени во експлозијата во Париз

Тројца загинати и десетици повредени во експлозијата во Париз

Во експлозијата на гас во пекарница во центарот на Париз, загинале тројца луѓе, а десетици се повредени, соопштија тамошните власти. Двајца од загинатите се пожарникари, кои загинале во борбата со пожарот. Третата жртва била шпанска државјанка која била во посета на Париз со нејзиниот сопруг, велат официјалните претставници. Шпанскиот министер за надворешни

Четворица загинати во силна експлозија во Париз

Четворица загинати во силна експлозија во Париз

Четворица загинати во силна експлозија во Париз Четири лица загинаа а 36 други се повредени во голема експлозија која се случи во пекарница во Париз. Според првичните информации од локалните власти причина за експлозијата е протекување на гас. Покрај пекарницата, оштетувања од експлозијата има на сите околни објекти како и на десетици автомобили. Непосредно

Експлозија во центарот на Париз, најмалку 4 лица загинаа, повредени 47

Експлозија во центарот на Париз, најмалку 4 лица загинаа, повредени 47

Loading Video... Најмалку четири луѓе, меѓу кои двајца пожарникари, загинаа во експлозија во пекарница во центарот на францускиот главен град, Париз. Властите велат дека експлозијата била предизвикана од истекување на природен гас. Во инцидентот се повредени 47 луѓе, од кои 10 се во критична состојба. Околу 200 пожарникари биле испратени да го изгаснат

Четири лица загинаа, десетици се повредени во експлозијата во Париз

Четири лица загинаа, десетици се повредени во експлозијата во Париз

Четири лица загинаа, а 47 се повредени во експлозијата што се случи рано изутрнива во Париз. Меѓу загинатите се и двајца пожарникари, објави француското Министерство за внатрешни работи. Експлозијата се случи утринава во пекара лоцирана во центарот на Париз, е предивикана најверојатно од истекување на гас. 12 од повредените лица се наоѓаат во критична

Четири лица загинаа, десетици се повредени во експлозијата во Париз

Четири лица загинаа, десетици се повредени во експлозијата во Париз

Четири лица загинаа, а 47 се повредени во експлозијата што се случи рано изутрнива во Париз. Меѓу загинатите се и двајца пожарникари, објави француското Министерство за внатрешни работи. Експлозијата се случи утринава во пекара лоцирана во центарот на Париз, е предивикана најверојатно од истекување на гас. 12 од повредените лица се наоѓаат во критична

Во експлозија на гас во Париз загинаа четири луѓе, десетици повредени

Во експлозија на гас во Париз загинаа четири луѓе, десетици повредени

Најмалку четири луѓе, меѓу кои двајца пожарникари, загинаа во експлозија во пекарница во центарот на францускиот главен град, Париз. Властите велат дека експлозијата била предизвикана од истекување на природен гас. Во инцидентот се повредени 47 луѓе, од кои 10 се во критична состојба. Околу 200 пожарникари биле испратени да го изгаснат пожарот и да

Четири лица загинаа во експлозијата во Париз

Четири лица загинаа во експлозијата во Париз

Француските власти соопштија дека според последниот биланс од екслозијата што се случи изутринава во 9. париски арндисман животот го загубиле четири лица, јавува дописникот на МИА. Меѓу четворицата загинати има два пожарникари кои биле во интервенција по пријавата за неисправна инсталација со природен гас. Во претходниот биланс беше обавено за триесетина

Четири лица загинаа, десетици се повредени во експлозијата во Париз

Четири лица загинаа, десетици се повредени во експлозијата во Париз

Четири лица загинаа, а 47 се повредени во експлозијата што се случи рано изутрнива во Париз. Меѓу загинатите се и двајца пожарникари, објави француското Министерство за внатрешни работи. Експлозијата се случи утринава во пекара лоцирана во центарот на Париз, е предивикана најверојатно од истекување на гас. 12 од повредените лица се наоѓаат во критична

Четири лица загинаа, десетици се повредени во експлозијата во Париз

Четири лица загинаа, десетици се повредени во експлозијата во Париз

Четири лица загинаа, а 47 се повредени во експлозијата што се случи рано изутрнива во Париз. Меѓу загинатите се и двајца пожарникари, објави француското Министерство за внатрешни работи. Експлозијата се случи утринава во пекара лоцирана во центарот на Париз, е предивикана најверојатно од истекување на гас. 12 од повредените лица се наоѓаат во критична

Двајца загинати и 47 повредени лица во голема експлозија во Париз

Двајца загинати и 47 повредени лица во голема експлозија во Париз

Во голема експлозија што се случи изутринава во Париз загинаа две лица, а повредени се 47, од кои дестемина тешко, соопшти француското Министерство за внатрешни работи. Жртвите се пожарникари, напиша на Твитер францускиот министер за внатрешни работи Кристоф Кастанер. Двете жртви непосредно пред експлозијата пристигнале во пекарница во центарот на