притисни ентер »

На Volkswagen T-Roc покрив не му е потребен
На Volkswagen T-Roc покрив не му е потребен

На Volkswagen T-Roc покрив не му е потребен

Volkswagen ја има умешноста секогаш да го погоди вистинскиот момент, кога пазарот е зрел за одреден нов концепт да го прифати помасовно. Тоа се покажало со многу модели досега, од Touran до Tiguan. Volkswagen T-Roc Cabriolet почнува нов тренд. Колку кабриолети нуди Volkswagen моментов? Beetle, Golf, Eos, можеби некој наследник на легендарниот Karmann-Ghia

Volkswagen спрема нешто што го немаше досега на пазарот

Volkswagen спрема нешто што го немаше досега на пазарот

Германската компанија ќе го направи првиот SUV кабриолет модел... Volkswagen нема само да го отсече кровот од стандардниот T-Roc модел, туку и телото на кабриолетот е целосно ново. Се разбира, ќе биде со две врати и уникатен дизајн, а инженерите се надеваат дека ќе успее да направи добро ремек дело -1.0-литарски цилиндричен мотор со 113 коњски сили

Нов „T-Roc“ во кабрио изведба

Нов „T-Roc“ во кабрио изведба

Овие бројки претставуваат мотив за „Volkswagen“ да тргне во нова SUV офанзива, тие најавија лансирање на нов T-Roc модел во кабрио изведба. Новиот модел ќе има платнен покрив кој ќе може да се отвора и затвора при брзина до 30 Км/ч.„ T-Roc “ кабрио ќе чини некаде околу 26.000 евра.

ПРЕМИЕРА: Volkswagen му го отсече кровот на T-Roc и го претстави T-Roc Cabriolet!

ПРЕМИЕРА: Volkswagen му го отсече кровот на T-Roc и го претстави T-Roc Cabriolet!

Volkswagen го претстави T-Roc Cabriolet и се надева дека со несекојдневниот кросовер ќе привлече нова публика. Volkswagen T-Roc Cabriolet ќе започне да се продава до крајот на оваа година и ќе се нуди само со два турбо-бензински мотори. Доколку сакате T-Roc Cabriolet ќе можете да изберете меѓу 1-литарскиот TSI турбо-бензинец со 115 коњски сили, или

Volkswagen T-Roc Cabriolet е спремен за Франфурт

Volkswagen T-Roc Cabriolet е спремен за Франфурт

Урбаниот германски кросовер доби и своја кабрио верзија, скроена за авантуристичките љубители на отворен покрив Новиот T-Roc Cabriolet ќе биде единствениот кабри модел на Volkswagen засега, а своето јавно деби ќе го добие за месец дена, на Саемот за автомобили во Франкфурт. Наместо едноставното отстранување на покривот на стандардниот T-Roc, производителот

Volkswagen T-Roc Cabriolet спремен за Франфурт

Volkswagen T-Roc Cabriolet спремен за Франфурт

Урбаниот германски кросовер доби и своја кабрио верзија, скроена за авантуристичките љубители на отворен покрив Новиот T-Roc Cabriolet ќе биде единствениот кабри модел на Volkswagen засега, а своето јавно деби ќе го добие за месец дена, на Саемот за автомобили во Франкфурт. Наместо едноставното отстранување на покривот на стандардниот T-Roc, производителот

Премиера: VW го тргна кровот од Т-Roc

Премиера: VW го тргна кровот од Т-Roc

Додека многу големи производители на автомобили кабриолет моделите ги исфрлаат од нивната гама заради неисплатливост, Volkswagen сепак се осмели да им понуди на клиентите нов модел со отворен кров. Наместо да избере еден од класичните патнички автомобили за кабриолет верзија, германскиот автомобилски гигант одлучи да го искористи компактниот кросовер

Volkswagen повторно игра на картата кабриолет - дојде T-Roc со отворен кров

Volkswagen повторно игра на картата кабриолет - дојде T-Roc со отворен кров

Долго најавуваниот кросовер-кабрио ќе има светска премиера во септември на франкфуртскиот авто-салон. Додека многу големи произведувачи на автомобили ги исфрлаат кабриолетите од својата гама поради неисплатливоста, Volkswagen сепак се осмели да им понуди на купците нов модел со отворен кров. Наместо за кабрио верзијата да одбере некој од класичните