притисни ентер »

Хамилтон: Добро е што Ред Бул е конкурентен со нас
Хамилтон: Добро е што Ред Бул е конкурентен со нас

Хамилтон: Добро е што Ред Бул е конкурентен со нас

Макс Верстапен го изненади Луис Хамилтон и победи на трката за Големата награда на Велика Британија. Возачот на Ред Бул ја прекина доминацијата на Мерцедес и најави дека може да парира во остатокот од сезоната. За тоа е свесен и самиот Хамилтон кој вели дека неговиот тим мора да внимава и да не се опушта, за да не биде изненаден на крајот од годината

Хамилтон израмни уште еден рекорд на Михаел Шумахер

Хамилтон израмни уште еден рекорд на Михаел Шумахер

Пилотот на Ред Бул, Холанѓанецот Макс Верстапен, ја прекина доминацијата да Мерцедес од четири победи во новата сезона, откако славеше на петтата трка во Формула 1, што се возеше во Силверстон, која воедно ја одбележа 70-годишнината од првото ГП во историјата. За Верстапен ова е деветта победа во кариерата, а прва во Велика Британија. Тој со својот

Хамилтон го пронајде виновникот за вчерашната трка на Силверстоун

Хамилтон го пронајде виновникот за вчерашната трка на Силверстоун

Луис Хамилтон пропушти одлична прилика да остави уште една победа зад своето име откако вчера на Силверстоун целната рамнина ја помина како втор. Фактот дека Мерцедес имаше голем проблем со гумите му дозволи на Ферстапен кој имаше и одлична тимска стратегија да дојде до првото место на патеката. На претходната трка пукнаа три пневматици од Пирели,

„Лудиот“ Макс Ферстапен: Не можeв да возам како некоја баба

„Лудиот“ Макс Ферстапен: Не можeв да возам како некоја баба

Победникот на јубилејното ГП на 70-годишнината на Формула 1 на патеката Силверстоун, Макс Ферстапен вели дека не ги послушал советите на својот тим да успори и им порачал дека „нема да вози како баба“. 22-годишниот Ферстапен ја прекина доминацијата на Мерцедес и нивните четири победи во низа, за да се пробие на второто место во генерален пласман со

Верстапен победник на јубилејната трка во Формула 1

Верстапен победник на јубилејната трка во Формула 1

Пилотот на Ред Бул, Макс Верстапен забележа победа на денешното Гран при возено на „Силверстоун“ во знак на јубилејот 70. роденден на Формула 1. Холанѓанецот зад себе ги остави возачите на Мерцедес, Луис Хамилтон со 11,3 секунди и Валтери Ботас со 19,2 секунди заостанување. За Верстапен ова беше прва победа по пет одржани трки во тековната сезона Бодови

Супер-прослава на 70 години Ф1 – Ферстапен совршен во Силверстоун

Супер-прослава на 70 години Ф1 – Ферстапен совршен во Силверстоун

Макс Ферстапен и Ред бул стигнаа до сензационална победа на неделната трка која се водеше со официјално име ГП на 70 годишнина на Ф1 на патеката во Силверстоун, за да има совршено честитање на јубилејот на спортот во возбудлива тактичка победа над моќниот Мерцедес, кој пред една недела доминираше. Знаејќи дека претходната трка беше одбележана со распаѓањето

Верстапен по победата на „Силверстоун“: Не го очекував ова, имавме одлична стратегија

Верстапен по победата на „Силверстоун“: Не го очекував ова, имавме одлична стратегија

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен изјави дека не очекувал да победи на трката во „Силверстоун“. Со победата во петтата трка во сезоната, Верстапен ја прекина низата на Мерцедес, чии болиди беа најбрзи во првите четири натпреварувања. „Ова е одличен резултат, јас сум неверојатно среќен што победив во „Силверстоун“. Не очекував дека ова ќе се случи,

Супер-прослава на 70 години Ф1 – Ферстапен совршен во Силверстоун

Супер-прослава на 70 години Ф1 – Ферстапен совршен во Силверстоун

Макс Ферстапен и Ред бул стигнаа до сензационална победа на неделната трка која се водеше со официјално име ГП на 70 годишнина на Ф1 на патеката во Силверстоун, за да има совршено честитање на јубилејот на спортот во возбудлива тактичка победа над моќниот Мерцедес, кој пред една недела доминираше. Знаејќи дека претходната трка беше одбележана со распаѓањето