притисни ентер »

Каде се делат поголеми пари: НБА или УЕФА Лигата на шампионите?
Каде се делат поголеми пари: НБА или УЕФА Лигата на шампионите?

Каде се делат поголеми пари: НБА или УЕФА Лигата на шампионите?

НБА лигата е едно од натпреварувањата каде играчите имаат најголеми договори. Сепак, клубовите не се тие кои ги добиваат најголемите парични награди по завршувањето на сезоната, без разлика дали ја освоиле титулата или не. Вкупниот награден фонд на НБА лигата оваа година достигна 22 милиони долари. Од NBA одбиваат да ги коментираат бонусите на тимовите