притисни ентер »

Уште една жртва во сообраќајна несреќа на патот кон Охрид
Уште една жртва во сообраќајна несреќа на патот кон Охрид

Уште една жртва во сообраќајна несреќа на патот кон Охрид

Embedded video for Уште една жртва во сообраќајна несреќа на патот кон Охрид Секојдневно растат црните биланси на патиштата. Причина број еден за несреќите и натаму е возењето со брзина поголема од дозволената, или под дејство на алкохол,потоа претекнувањето на недозволени места и непочитување на сообраќајната сигнализација велат од СВР Охрид.Вчеравечер

Тешка несреќа во Македонија – врие полиција и Брза помош возила – ИМА ЖРТВИ

Тешка несреќа во Македонија – врие полиција и Брза помош возила – ИМА ЖРТВИ

Возач на мопед загина во сообраќајна несреќа која вчера околу 19:10 часот се случи на магистралниот пат село Подмоље-Кичево. Од МВР информираат дека во несреќата учествувале „Цитроен ксара“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Ф.Б.(21) од село Црвици, кичевско и мопед „АПН 4“ без регистарски ознаки, управуван од Г.Б.(40) село Мешеишта-општина

Рaсте бројот на жртви по патиштата во охридско-струшкиот регион

Рaсте бројот на жртви по патиштата во охридско-струшкиот регион

На патиштата во охридско-струшкиот регион гинат луѓе. Во само два дена во сообраќајни несреќи животот го загубија два лица, а 7-мина тешко повредени завршија во болница. Вчеравечер околу 19.10 минути на магистралниот пат Охрид-Кичево кај Подмолје загина 40 годишен жители од охридското село Мешеишта, во сообраќајка помеѓу патничко возило Цитроен ксара

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај Охрид

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај Охрид

Во несреќата учествувале патничко возило „цитроен ксара" со охридски регистарски ознаки, управувано од 21-годишно лице од село Црвици, Кичевско и мопед „АПН 4" без регистарски ознаки, управуван од Г.Б. кој подлегнал на повредите на местото на несреќата. Смртта ја констатирал лекар од Службата за итна медицинска помош, додека увид на местото извршиле

Во судир на автомобил и мопед загина едно лице

Во судир на автомобил и мопед загина едно лице

Четириесет годишен жител на селото Мешеишта-општина Дебарца загина во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на магистралниот пат село Подмоље-Кичево. Несреќата се случила помеѓу автомобил „Цитроен ксара“ и мопед „АПН 4“ кој го управувал сега веќе загинатиот. Од здобиените повреди на местото починал возачот на мопедот, а смрт била констатирана од

Загина возач на мопед на патот Подмоље-Кичево

Загина возач на мопед на патот Подмоље-Кичево

Во тешка сообраќајна несреќa загина возач на мопед на магистралниот пат село Подмоље-Кичево. Несреќата се случила вчера во 19.10 часот кога патничко возило „Цитроен ксара“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Ф.Б.(21) од село Црвици, кичевско удрило во мопед „АПН 4“ без регистарски ознаки, управуван од Г.Б.(40) село Мешеишта-општина Дебарца

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај Охрид

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај Охрид

Четириесетгодишниот Г.Б. од селото Мешеишта во Општина Дебрца е жртвата во сообраќајната несреќа, што синоќа околу 19 часот се случи на магистралниот патен правец Охрид – Кичево кај селото Горенци. Во несреќата учествувале патничко возило „цитроен ксара“ со охридски регистарски ознаки, управувано од 21-годишно лице од село Црвици, Кичевско и мопед

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај Охрид

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај Охрид

Четириесетгодишниот Г.Б. од селото Мешеишта во Општина Дебрца е жртвата во сообраќајната несреќа, што синоќа околу 19 часот се случи на магистралниот патен правец Охрид – Кичево кај селото Горенци. Во несреќата учествувале патничко возило „цитроен ксара“ со охридски регистарски ознаки, управувано од 21-годишно лице од село Црвици, Кичевско и мопед

Возач на мопед загинал во директен судир со автомобил

Возач на мопед загинал во директен судир со автомобил

Мотоциклист загинал вчера во сообраќајна несреќа на магистралниот пат охридско село Подмоље – Кичево. Според полицијата, животот го загубил. Г.Б.(40) од селото Мешеишта. Сообраќајната несреќа се случила околу 19.10 часот кога автомобил „цитроен ксара“ со охридски регистарски ознаки, управуван од Ф.Б.(21) од кичевското село Црвици, се судрил со мопед