притисни ентер »

КОГА Е БАЛ НЕКА Е РОМСКИ: Амди Бајрам им ја честита Северна на Заев и северџаните
КОГА Е БАЛ НЕКА Е РОМСКИ: Амди Бајрам им ја честита Северна на Заев и северџаните

КОГА Е БАЛ НЕКА Е РОМСКИ: Амди Бајрам им ја честита Северна на Заев и северџаните

Пратеникот Амди Бајрам, коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, испрати честика по повод промената на уставното име на Република Македонија. Видно возбуден и расположен, пратеникот кој секогаш е со тие што се на власт, се обрати од Ромскиот бал што синоќа се одржа во скопскиот хотел Алекасандар Палас. Во видеото слушнете ја честитката за Северна

Амди Бајрам имал визија за Северна Македонија: Со овие зборови го отвори традиционалниот Ромски бал

Амди Бајрам имал визија за Северна Македонија: Со овие зборови го отвори традиционалниот Ромски бал

Синоќа во Скопје се одржа традиционалниот Ромски бал, на кој секоја година домаќин е пратеникот во владејачката коалиција од Сојузот на Ромите, Амди Бајрам. Иако поканети, на балот не се појавиле премиерот Зоран Заев и министрите, кои присуствуваа на собраниската седница за уставните измени. Бајрам го отворил балот со честитка за Северна Република

АМДИ БАЈРАМ ИМАЛ ВИЗИЈА ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА: Бајрам „збесна“ на отварањето на традиционалниот Ромски бал

АМДИ БАЈРАМ ИМАЛ ВИЗИЈА ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА: Бајрам „збесна“ на отварањето на традиционалниот Ромски бал

Синоќа во Скопје се одржа традиционалниот Ромски бал, на кој секоја година домаќин е пратеникот во владејачката коалиција од Сојузот на Ромите, Амди Бајрам. Иако поканети, на балот не се појавиле премиерот Зоран Заев и министрите, кои присуствуваа на собраниската седница за уставните измени. Бајрам го отворил балот со честитка за Северна Република

Амди на ромски бал ни честита Северна Република Македонија

Амди на ромски бал ни честита Северна Република Македонија

Лидерот на Сојузот на Ромите на Македонија Амди Бајрам на ромскиот бал кој синоќа се одржа во хотелот Александар Палас и го честита новото име на Македонија. Сепак тој си направи своја комбинација на зборовите. Наместо Република Северна Македонија, пратеникот го честита името Северна Република Македонија. Во видеото кое се појави на социјалните мрежи

Амди Бајрам збесна, добил визија…

Амди Бајрам збесна, добил визија…

Синоќа во Скопје се одржа традиционалниот Ромски бал, на кој секоја година домаќин е пратеникот во владејачката коалиција од Сојузот на Ромите, Амди Бајрам. Иако поканети, на балот не се појавиле премиерот Зоран Заев и министрите, кои присуствуваа на собраниската седница за уставните измени. Бајрам го отворил балот со честитка за Северна Република

ВЕЧЕР ексклузивно на Ромскиот бал

ВЕЧЕР ексклузивно на Ромскиот бал

Вечерва, во хотелот Александар Палас се одржува традиционалниот Ромски бал на кој секоја година домаќин е пратеникот од Сојузот на Ромите, Амди Бајрам, а на кој вечерва присуствуваат преку 1500 гости. За сега од политичарите присутен е домаќинот, пратеникот Бајрам, а поканети се и премиерот и министрите од владата, ама засега никој од нив не се појави

Амди ќе донира храна од Ромски бал, апелира да се јават заинтересирани хуманитарни организации

Амди ќе донира храна од Ромски бал, апелира да се јават заинтересирани хуманитарни организации

Сета храна која што ќе остане вечерва, по завршувањето на Ромскиот бал, ќе биде уредно спакувана и донирана за социјално загрозени семејства. Апелирам доколку има заинтересирани организации, кои би можеле да ја земат и да ја расподелат, слободно да ме контактираат мене, или пак на некој од останатите, кои се дел од организацијата. Се работи за големо

Гостите на Ромски бал со месеци се подготвуваат за настанот: Ќе блескаме како на модна писта!

Гостите на Ромски бал со месеци се подготвуваат за настанот: Ќе блескаме како на модна писта!

Со месеци наназад, гостинките кои ќе присуствуваат на традиционалниот Ромски бал 2019 во Скопје, ги подготвувале своите свечени тоалети. Секоја година, настанот кој што е еден од најголемите и најраскошни случувања за Ромската заедница, претставува можност присутните да заблескаат во своето најсвечено издание, а за таа пригода никогаш не се штедело